Portal Pszczelarski

Powietrze ulowe

Na zdjęciu: inhalator pszczelarski. Źródło zdjęcia: cms-files.idcom-web.pl/sites/459/cms/szablony/6988/zdjecia/api.jpg

powietrze ulowe powietrze z ula apiterapia inhalacja powietrzem ulowym apiinhalacja

Wewnątrz ula panuje specyficzny mikroklimat. Jest bardzo ciepło, wilgotno, czysto i zero jakichkolwiek czynników chorobotwórczych. Mieszkanie pszczół jest naprawdę sterylne, bez bakterii, wirusów i pasożytów. To wręcz idealna atmosfera do życia.

Powietrze ulowe ma od 25 do 35 stopni Celsjusza. Jest więc, jak na ludzkie warunki, wręcz komfortowe. Co więcej, jest czyste, pozbawione drobnoustrojów chorobotwórczych. Zauważmy, że pszczelarze zwykle żyją długo i cieszą się dość dobrym zdrowiem. Jest to zjawisko na tyle powszechne, że warto przyjrzeć się prozdrowotnym właściwościom ulowego mikroklimatu.

Jako pierwsi doskonałe powietrze prosto z ula zaczęli wykorzystywać pszczelarze – leczyli tym między innymi katar sienny i inne infekcje dróg oddechowych. Potem pojawiły się bardziej wyspecjalizowane urządzenia, które działają wykorzystując propolis, czyli kit pszczeli. Jest to substancja, która w ulu pomaga pszczołom uszczelniać szczeliny oraz utrzymywać pomieszczenie w czystości. Natomiast propolis w kapsułkach pozwala stworzyć w każdym domu i mieszkaniu unikalne powietrze ulowe.

Na rynku są już dostępne urządzenia, które działają na zasadzie zbliżonej do nawilżaczy powietrza. Jednak zamiast olejków eterycznych czy wody wkłada się do nich kapsułki propolisowe. Rozpylają one systematycznie typowe powietrze ulowe do wnętrza mieszkania. Jest to doskonały środek wspomagający leczenie wielu chorób, między innymi astmy oraz uciążliwego, długotrwałego kaszlu. Co więcej, łagodzi też stany napięcia nerwowego i stresu. Powietrze ulowe oczyszcza wnętrze z drobnoustrojów czy roztoczy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach osób chorych, ale też tam, gdzie są małe dzieci.

Zobacz również:

Uloterapia w górach. Apiinhalacja powietrzem z ula w Kamesznicy

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6469

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim