Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Powietrze ulowe

Na zdjęciu: inhalator pszczelarski. Źródło zdjęcia: cms-files.idcom-web.pl/sites/459/cms/szablony/6988/zdjecia/api.jpg

powietrze ulowe powietrze z ula apiterapia inhalacja powietrzem ulowym apiinhalacja

Wewnątrz ula panuje specyficzny mikroklimat. Jest bardzo ciepło, wilgotno, czysto i zero jakichkolwiek czynników chorobotwórczych. Mieszkanie pszczół jest naprawdę sterylne, bez bakterii, wirusów i pasożytów. To wręcz idealna atmosfera do życia.

Powietrze ulowe ma od 25 do 35 stopni Celsjusza. Jest więc, jak na ludzkie warunki, wręcz komfortowe. Co więcej, jest czyste, pozbawione drobnoustrojów chorobotwórczych. Zauważmy, że pszczelarze zwykle żyją długo i cieszą się dość dobrym zdrowiem. Jest to zjawisko na tyle powszechne, że warto przyjrzeć się prozdrowotnym właściwościom ulowego mikroklimatu.

Jako pierwsi doskonałe powietrze prosto z ula zaczęli wykorzystywać pszczelarze – leczyli tym między innymi katar sienny i inne infekcje dróg oddechowych. Potem pojawiły się bardziej wyspecjalizowane urządzenia, które działają wykorzystując propolis, czyli kit pszczeli. Jest to substancja, która w ulu pomaga pszczołom uszczelniać szczeliny oraz utrzymywać pomieszczenie w czystości. Natomiast propolis w kapsułkach pozwala stworzyć w każdym domu i mieszkaniu unikalne powietrze ulowe.

Na rynku są już dostępne urządzenia, które działają na zasadzie zbliżonej do nawilżaczy powietrza. Jednak zamiast olejków eterycznych czy wody wkłada się do nich kapsułki propolisowe. Rozpylają one systematycznie typowe powietrze ulowe do wnętrza mieszkania. Jest to doskonały środek wspomagający leczenie wielu chorób, między innymi astmy oraz uciążliwego, długotrwałego kaszlu. Co więcej, łagodzi też stany napięcia nerwowego i stresu. Powietrze ulowe oczyszcza wnętrze z drobnoustrojów czy roztoczy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się nie tylko w mieszkaniach osób chorych, ale też tam, gdzie są małe dzieci.

Zobacz również:

Uloterapia w górach. Apiinhalacja powietrzem z ula w Kamesznicy

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 7185

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Pierniczki na miodzie

Ciasteczka imbirowe z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll