Portal Pszczelarski

Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo. Ruszył projekt gminy Jeleśnia

6 pszczół na kwiatku.

pszczelarstwo śląskie Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo Polski Związek Pszczelarski Babiogórskie Koło Pszczelarzy w Przyborowie Bartnik Wołoski

Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności rozpoczęło działania w ramach projektu "Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo". Program,  skierowany do mieszkańców gminy Jeleśnia, ma na celu promowanie pszczelarstwa oraz zwiększenie świadomości mieszkańców.

Program realizowany jest w ramach grantu otrzymanego od firmy Żywiec-Zdrój, która w 2017 roku uruchomiła pilotażowy program grantowy pod nazwą "Lokalne Inicjatywy Społeczne". Doceniono, aż 17 pomysłów i rozdysponowano 70 tysięcy złotych. Na rozwój swojej inicjatywy, Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności, otrzymało 4 tysiące złotych.

Już w grudniu 2017 r., we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim, Babiogórskim Kołem Pszczelarzy z siedzibą w Przyborowie oraz firmą Bartnik Wołoski, rozpoczęto cykl spotkań teoretyczno-praktycznych. Spotkania będą realizowane do połowy kwietnia 2018 r., a uczestnictwo w nich jest całkowicie darmowe. 

W ramach projektu planowane są warsztaty z tworzenia świec woskowych, szkolenia pszczelarzy, wycieczka do Pasieki Bartnik Wołoski, obserwacja terenowa zachowania pszczół podczas zapylania oraz wiele zajęć teoretycznych dotyczących roślin miododajnych, tradycji pszczelarskich czy technik pozyskiwania miodu. 

Opracowano na podstawie:

Żywiec info, Chrońmy bioróżnorodność – czyli wszystko o miodzie!, http://zywiecinfo.pl/wydarzenia/item/6204-chronmy-bioroznorodnosc-czyli-wszystko-o-miodzie, Data odczytu: 2018.02.13Liczba wyświetleń artykułu: 1127

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Plackowe brownie z cukinią i miodem

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili