Portal Pszczelarski

Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo. Ruszył projekt gminy Jeleśnia

6 pszczół na kwiatku.

pszczelarstwo śląskie Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo Polski Związek Pszczelarski Babiogórskie Koło Pszczelarzy w Przyborowie Bartnik Wołoski

Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności rozpoczęło działania w ramach projektu "Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo". Program,  skierowany do mieszkańców gminy Jeleśnia, ma na celu promowanie pszczelarstwa oraz zwiększenie świadomości mieszkańców.

Program realizowany jest w ramach grantu otrzymanego od firmy Żywiec-Zdrój, która w 2017 roku uruchomiła pilotażowy program grantowy pod nazwą "Lokalne Inicjatywy Społeczne". Doceniono, aż 17 pomysłów i rozdysponowano 70 tysięcy złotych. Na rozwój swojej inicjatywy, Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności, otrzymało 4 tysiące złotych.

Już w grudniu 2017 r., we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim, Babiogórskim Kołem Pszczelarzy z siedzibą w Przyborowie oraz firmą Bartnik Wołoski, rozpoczęto cykl spotkań teoretyczno-praktycznych. Spotkania będą realizowane do połowy kwietnia 2018 r., a uczestnictwo w nich jest całkowicie darmowe. 

W ramach projektu planowane są warsztaty z tworzenia świec woskowych, szkolenia pszczelarzy, wycieczka do Pasieki Bartnik Wołoski, obserwacja terenowa zachowania pszczół podczas zapylania oraz wiele zajęć teoretycznych dotyczących roślin miododajnych, tradycji pszczelarskich czy technik pozyskiwania miodu. 

Opracowano na podstawie:

Żywiec info, Chrońmy bioróżnorodność – czyli wszystko o miodzie!, http://zywiecinfo.pl/wydarzenia/item/6204-chronmy-bioroznorodnosc-czyli-wszystko-o-miodzie, Data odczytu: 2018.02.13



Liczba wyświetleń artykułu: 1528

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Rośnie liczba uli w Unii Europejskiej, a maleje liczba pszczelarzy 2017

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spis