Portal Pszczelarski

Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo. Ruszył projekt gminy Jeleśnia

6 pszczół na kwiatku.

pszczelarstwo śląskie Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo Polski Związek Pszczelarski Babiogórskie Koło Pszczelarzy w Przyborowie Bartnik Wołoski

Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności rozpoczęło działania w ramach projektu "Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo". Program,  skierowany do mieszkańców gminy Jeleśnia, ma na celu promowanie pszczelarstwa oraz zwiększenie świadomości mieszkańców.

Program realizowany jest w ramach grantu otrzymanego od firmy Żywiec-Zdrój, która w 2017 roku uruchomiła pilotażowy program grantowy pod nazwą "Lokalne Inicjatywy Społeczne". Doceniono, aż 17 pomysłów i rozdysponowano 70 tysięcy złotych. Na rozwój swojej inicjatywy, Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności, otrzymało 4 tysiące złotych.

Już w grudniu 2017 r., we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim, Babiogórskim Kołem Pszczelarzy z siedzibą w Przyborowie oraz firmą Bartnik Wołoski, rozpoczęto cykl spotkań teoretyczno-praktycznych. Spotkania będą realizowane do połowy kwietnia 2018 r., a uczestnictwo w nich jest całkowicie darmowe. 

W ramach projektu planowane są warsztaty z tworzenia świec woskowych, szkolenia pszczelarzy, wycieczka do Pasieki Bartnik Wołoski, obserwacja terenowa zachowania pszczół podczas zapylania oraz wiele zajęć teoretycznych dotyczących roślin miododajnych, tradycji pszczelarskich czy technik pozyskiwania miodu. 

Opracowano na podstawie:

Żywiec info, Chrońmy bioróżnorodność – czyli wszystko o miodzie!, http://zywiecinfo.pl/wydarzenia/item/6204-chronmy-bioroznorodnosc-czyli-wszystko-o-miodzie, Data odczytu: 2018.02.13Liczba wyświetleń artykułu: 987

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.