Portal Pszczelarski

Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo. Ruszył projekt gminy Jeleśnia

6 pszczół na kwiatku.

pszczelarstwo śląskie Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo Polski Związek Pszczelarski Babiogórskie Koło Pszczelarzy w Przyborowie Bartnik Wołoski

Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności rozpoczęło działania w ramach projektu "Chrońmy bioróżnorodność - ekologiczne pszczelarstwo". Program,  skierowany do mieszkańców gminy Jeleśnia, ma na celu promowanie pszczelarstwa oraz zwiększenie świadomości mieszkańców.

Program realizowany jest w ramach grantu otrzymanego od firmy Żywiec-Zdrój, która w 2017 roku uruchomiła pilotażowy program grantowy pod nazwą "Lokalne Inicjatywy Społeczne". Doceniono, aż 17 pomysłów i rozdysponowano 70 tysięcy złotych. Na rozwój swojej inicjatywy, Beskidzkie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Kształcenia Ludności, otrzymało 4 tysiące złotych.

Już w grudniu 2017 r., we współpracy z Polskim Związkiem Pszczelarskim, Babiogórskim Kołem Pszczelarzy z siedzibą w Przyborowie oraz firmą Bartnik Wołoski, rozpoczęto cykl spotkań teoretyczno-praktycznych. Spotkania będą realizowane do połowy kwietnia 2018 r., a uczestnictwo w nich jest całkowicie darmowe. 

W ramach projektu planowane są warsztaty z tworzenia świec woskowych, szkolenia pszczelarzy, wycieczka do Pasieki Bartnik Wołoski, obserwacja terenowa zachowania pszczół podczas zapylania oraz wiele zajęć teoretycznych dotyczących roślin miododajnych, tradycji pszczelarskich czy technik pozyskiwania miodu. 

Opracowano na podstawie:

Żywiec info, Chrońmy bioróżnorodność – czyli wszystko o miodzie!, http://zywiecinfo.pl/wydarzenia/item/6204-chronmy-bioroznorodnosc-czyli-wszystko-o-miodzie, Data odczytu: 2018.02.13Liczba wyświetleń artykułu: 1630

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.