Portal Pszczelarski

Ukraińskie pszczoły szanują Matkę Boską

Obraz Matki Boskiej w ramce pszczelej. Źródło: kp.ua/life/427619-pchely-ochen-luibiat-med-y-uvazhauit-bohomater

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo na Ukrainie

Na jednym z prawosławnych forów internetowych opublikowano wyjątkowe zdjęcie przedstawiające ikonę z klasztoru mnichów z Athos. Ikona przedstawia Matkę boską, ale została ona pokryta pszczelim woskiem. Obraz nazwano "cudem w plastrze miodu".

Natura potrafi zaskakiwać w naprawdę różny sposób. Tym razem jeden z pszczelarzy wstawił obraz Matki Boskiej do ramki w ulu, ale nie spodziewał się chyba, że pszczoły wykażą się tak wielkim szacunkiem. Okazało się, że pszczoły wykorzystały ramkę, ale nie w całości – nie zasłoniły bowiem wizerunku Maryi z Dzieciątkiem.

Jak informuje portal Tylko Przyroda, podobne zjawisko miało już miejsce w klasztorze na Athos, gdzie jeden z mnichów umieszczał w ulu ramki z papierowymi ikonami, które pszczoły wypełniały świeżym woskiem, ale nigdy nie zasłaniały twarzy świętych.

Opracowano na podstawie:

Tylko przyroda, Pszczoły bardzo kochają miód… i szanują Matkę Boską, http://tylkoprzyroda.pl/wiadomosc/pszczoly-bardzo-kochaja-miod-szanuja-matke-boska, Data publikacji: 2018.01.30, Data odczytu: 2018.02.06Liczba wyświetleń artykułu: 1839

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.