Portal Pszczelarski

Co to jest Bee's Wrap?

Bee's Wrap - pszczeli papier. Źródło: youtube.com/watch?v=d6ETyXMNH18

pszczelarstwo w USA Bee's Wrap pszczeli papier

Bee's Wrap czyli pszczeli papier to innowacyjny produkt umożliwiający nam zmniejszenie ilości produkowanych śmieci. Wielorazowy papier pszczeli jest całkowicie biodegradowalny, nie przepuszcza powietrza i jest w stanie zastąpić nam całkowicie torebki i produkty foliowe.

O ekologicznym produkcie informuje portal Świat OZE. Papieru pszczelego można używać do przechowywania jedzenia, które dzięki niemu nie wysycha, ponieważ nie przepuszcza powietrza. Produkt ten może być stosowany w lodówce, gdyż nie przenikają przez niego również żadne zapachy. Według producentów i użytkowników pszczeli papier może nam posłużyć około roku.

Ruch ekologiczny Zero Waste staje się na świecie coraz bardziej popularny. Głównymi założeniami tego nurtu jest minimalizowanie ilości produkowanych przez nas śmieci, a jak wiadomo najgorszym wrogiem środowiska jest plastik. Polskie społeczeństwo jest w niechlubnej czołówce państw z największym wskaźnikiem zużywania torebek plastikowych w swoich gospodarstwach domowych.

Nawet najbardziej zagorzali ekolodzy, chcą aby ich jedzenie było świeże, nie wysychało, a zapachy produktów w lodówce się nie przenikały. Bee's Wrap jest świetnym sposobem na zachowanie świeżości jedzenia w ekologiczny sposób. 

Pszczele wrapy produkowane są ręcznie w Stanach Zjednoczonych. Produkuje się je z bawełny połączonej z woskiem pszczelim i olejem jojoba, jednakże jego produkcja jest niezwykle droga. Poza tym w typowym gospodarstwie domowym potrzeba na pewno co najmniej kilka arkuszy tego papieru, aby zupełnie zrezygnować z folii.

W Internecie można znaleźć przepisy na proste i własnoręczne stworzenie produktu podobnego w swoich właściwościach. W domowych warunkach możemy wykonać chusteczkę nasiąkniętą startym woskiem pszczelim. Można tego dokonać poprzez sprasowanie chusteczki oprószonej takim woskiem. Chustka taka będzie chroniła nasze jedzenie przez wilgocią i powietrzem, a po jej użyciu możemy ją przetrzeć lub opłukać zimną wodą.

Opracowano na podstawie:

Świat OZE, Bee’s Wrap, czyli papier pszczeli, http://swiatoze.pl/bees-wrap-czyli-pszczeli-papier/, Data publikacji: 2018.01.23, Data odczytu: 2018.02.03Liczba wyświetleń artykułu: 1867

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.