Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Co to jest Bee's Wrap?

Bee's Wrap - pszczeli papier. Źródło: youtube.com/watch?v=d6ETyXMNH18

pszczelarstwo w USA Bee's Wrap pszczeli papier

Bee's Wrap czyli pszczeli papier to innowacyjny produkt umożliwiający nam zmniejszenie ilości produkowanych śmieci. Wielorazowy papier pszczeli jest całkowicie biodegradowalny, nie przepuszcza powietrza i jest w stanie zastąpić nam całkowicie torebki i produkty foliowe.

O ekologicznym produkcie informuje portal Świat OZE. Papieru pszczelego można używać do przechowywania jedzenia, które dzięki niemu nie wysycha, ponieważ nie przepuszcza powietrza. Produkt ten może być stosowany w lodówce, gdyż nie przenikają przez niego również żadne zapachy. Według producentów i użytkowników pszczeli papier może nam posłużyć około roku.

Ruch ekologiczny Zero Waste staje się na świecie coraz bardziej popularny. Głównymi założeniami tego nurtu jest minimalizowanie ilości produkowanych przez nas śmieci, a jak wiadomo najgorszym wrogiem środowiska jest plastik. Polskie społeczeństwo jest w niechlubnej czołówce państw z największym wskaźnikiem zużywania torebek plastikowych w swoich gospodarstwach domowych.

Nawet najbardziej zagorzali ekolodzy, chcą aby ich jedzenie było świeże, nie wysychało, a zapachy produktów w lodówce się nie przenikały. Bee's Wrap jest świetnym sposobem na zachowanie świeżości jedzenia w ekologiczny sposób. 

Pszczele wrapy produkowane są ręcznie w Stanach Zjednoczonych. Produkuje się je z bawełny połączonej z woskiem pszczelim i olejem jojoba, jednakże jego produkcja jest niezwykle droga. Poza tym w typowym gospodarstwie domowym potrzeba na pewno co najmniej kilka arkuszy tego papieru, aby zupełnie zrezygnować z folii.

W Internecie można znaleźć przepisy na proste i własnoręczne stworzenie produktu podobnego w swoich właściwościach. W domowych warunkach możemy wykonać chusteczkę nasiąkniętą startym woskiem pszczelim. Można tego dokonać poprzez sprasowanie chusteczki oprószonej takim woskiem. Chustka taka będzie chroniła nasze jedzenie przez wilgocią i powietrzem, a po jej użyciu możemy ją przetrzeć lub opłukać zimną wodą.

Opracowano na podstawie:

Świat OZE, Bee’s Wrap, czyli papier pszczeli, http://swiatoze.pl/bees-wrap-czyli-pszczeli-papier/, Data publikacji: 2018.01.23, Data odczytu: 2018.02.03Liczba wyświetleń artykułu: 2280

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom