Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Miód receptą na długowieczność? Tak twierdzi Julianna Gziut

Niedźwiadek ze słoikiem miodu.

pszczelarstwo lubelskie miód Julianna Gziut miód na długowieczność

Pani Julianna Gziut w tym roku świętuje 106 urodziny. Ma czwórkę dzieci, ośmioro wnuków i troje prawnuków. Jest aktualnie najstarszą mieszkanką Lublina. Jaki jest jej przepis na długowieczność? Ruch i dużo miodu przez całe życie.

Postać Pani Julianny Gziut prezentuje nam Kurier Lubelski. Ta wyjątkowa mieszkanka Lublina mieszka w nim od 1946 roku. Jest kobietą pełną życia, zawsze radosną i uśmiechniętą. Ta wyjątkowa kobieta podzieliła się z czytelnikami swoim przepisem na długowieczność.

Po pierwsze Pani Julianna jest niezwykle aktywną osobą. Codziennie rano urządza sobie spacery, a jeżeli nie ma odpowiedniej pogody, chodzi po prostu po domu. Jak sama mówi - bardzo żałuje, że nie jest w stanie już pomagać w ogrodzie. Bardzo to lubiła.

Poza aktywnością i codziennym ruchem, stałym elementem życia Pani Julianny był miód. Ojciec naszej bohaterki był pszczelarzem, a w jej rodzinnym domu przechowywane były bułeczki z miodem, które Pani Julianna wraz z rodzeństwem często podjadała. Nie jedną łyżeczkę, jako dziecko, połamała na skrystalizowanym miodzie, który starała się wyskrobać z dna słoika.

Do dnia dzisiejszego lublinianka uwielbia słodkości, ale podkreśla że smak miodu na zawsze pozostanie smakiem jej dzieciństwa.

Opracowano na podstawie:

Kurier Lubelski, Recepta na długowieczność Julianny Gziut. Najstarsza lublinianka świętuje 106. urodziny., http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/a/recepta-na-dlugowiecznosc-julianny-gziut-najstarsza-lublinianka-swietuje-106-urodziny-zdjecia,12902463/, Data publikacji: 2018.02.02, Data odczytu: 2018.02.04

Czytaj również:

Właściwości miodu



Liczba wyświetleń artykułu: 2544

Komentarze z forum pszczelarskiego

eryk16 2019-01-29 17:36:11

Trudno się nie zgodzić. Miód to chyba najstarszy antybiotyk świata.



  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Miód i jego rodzaje według prawa unijnego

Moszeniec południowy, kolutea południowa, truszczelina południowa, truszczelina drzewiasta, moszenki południowe – roślina miododajna

Ostrzeń pospolity – roślina miododajna

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim