Portal Pszczelarski

Urząd miasta Shoalhaven przyznał się do wytrucia pszczół

Pszczoły w locie.

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Australii wytrucie pszczół

Setki martwych pszczół zostały znalezione na betonie w jednym z australijskich miast. Urząd Miasta Shoalhaven przyznał się do zatrucia pszczół. Dokonano tego w czwartek 25 stycznia 2018 r. o 7 rano. Urzędnicy spotkali się z dezaprobatą społeczeństwa.  

Kilka miesięcy temu kolonia europejskich pszczół miodnych zbudowała swoje gniazdo w wylocie powietrza na jednej ze ścian budynku. Przechodnie twierdzili, że pszczoły są nieszkodliwe. Latały w końcu wyłącznie nad drogą, przy wylocie powietrza i nie były agresywne w stosunku do ludzi.

Dzika pszczoła miodna zapewnia cenną różnorodność biologiczną dla australijskiego środowiska dzięki praktykom zapylania, odgrywa też ważną rolę w produkcji roślinnej. Portal South Coat Register zacytował słowa rzeczniczki rady, która przyznała, że pszczoły zostały potraktowane delikatnymi chemikaliami.

W ciągu kilku godzin od pojawienia się tej informacji, Urząd Miasta spotkał się z ogólnym oburzeniem mieszkańców. Urząd, w odpowiedzi na zarzuty o bezsensowne uśmiercenie kolonii pszczół miodnych, poinformował, iż wynikało to z wielu skarg i roszczeń kierowanych od użytkowników budynku i okolicznej szkoły. Podobno pojawiały się obawy dotyczące bezpieczeństwa oraz wystąpienia ewentualnego ataku alergii po użądleniu któregoś z pracowników lub petentów.

Rada wyjaśniła powody swojej decyzji. Urzędnicy skontaktowali się z różnymi ekspertami ds. pszczół, by zasięgnąć porady na temat najlepszych opcji ich przeniesienia. Pszczoły znajdowały się jednak we wnęce ściennej budynku i dlatego nie można było ich dosięgnąć. Podjęto próby usunięcia pszczół lub znalezienia królowej, ale lokalizacja pszczół to uniemożliwiła. Budynek jest również wpisany na listę zabytków, więc zburzenie murów w celu przeniesienia pszczół nie wchodziło w rachubę. Urząd Miasta przyznał, że nie był zadowolony ze swojej decyzji, ponieważ uznaje ogromne znaczenie pszczół w środowisku, ale wybrano jedyną możliwą opcję zapewnienia bezpieczeństwa społeczności.

Opracowano na podstawie:

South Coat Register, Council poisons bee colony, now dead In Nowra CBD, http://www.southcoastregister.com.au/story/5188933/council-poisons-bee-colony-now-dead-in-nowra-cbd/?cs=203, Data publikacji: 2018.01.25, Data odczytu: 2018.01.25Liczba wyświetleń artykułu: 1278

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2018-02-05 19:26:56

Masakra. Nie mogę w to uwierzyć, że nie dało się w żaden inny sposób pozbyć się pszczół!

eco_weza

2018-02-06 20:01:45

Kretynów nie brakuje nigdzie

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.