Portal Pszczelarski

Opole posadzi w 2018 roku 7 tysięcy drzew

Sadzonki.

pszczelarstwo opolskie rośliny pożytkowe

Władze Opola planują wzmożone działania zakresie poprawy dostępności do terenów zielonych oraz zwiększenia liczby drzew w mieście. Planowane jest między innymi zasadzenie 7 000 nowych drzew na terenie całego Opola.

Jak informuje regionalny portal informacyjny opole.naszemiasto.pl, Prezydent Miasta planuje zakrojone na szeroką skalę działania zmierzające do zwiększenia obszarów zielonych. Już w budżecie na 2018 rok przewidziano zainwestowanie 4 milionów złotych w zasadzenie aż 7 tysięcy drzew, między innymi Parku 800-lecia, Alei Solidarności, Alei Witosa, Parku Nadodrzańskiego i Wyspy Pasieka.

Ponadto planowane są działania edukacyjne skierowane do mieszkańców miasta. Jak powiedziała naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska – celem tych działań jest zwiększenie świadomości obywateli w kwestii gatunków drzew występujących na terenie Opola oraz ich znaczenia w ekosystemie.

Ponadto zostanie stworzona mapa drzew znajdujących się na terenie miasta, którą będą mogli aktualizować również mieszkańcy. Jest to jeden z pomysłów na zaktywizowanie obywateli i zaangażowanie ich w czynną ochronę środowiska. Tereny zielone, jak wiadomo sprzyjają poprawie jakości powietrza i są niezbędne dla prawidłowego rozwoju owadów zapylających.

Opracowano na podstawie:

opole.naszemiasto.pl, Siedem tysięcy drzew przybędzie w Opolu. „Miasto będzie zielone”, http://opole.naszemiasto.pl/artykul/siedem-tysiecy-drzew-przybedzie-w-opolu-miasto-bedzie,4389880,art,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.01.26, Data odczytu:2018.01.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 865

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich