Portal Pszczelarski

Opole posadzi w 2018 roku 7 tysięcy drzew

Sadzonki.

pszczelarstwo opolskie rośliny pożytkowe

Władze Opola planują wzmożone działania zakresie poprawy dostępności do terenów zielonych oraz zwiększenia liczby drzew w mieście. Planowane jest między innymi zasadzenie 7 000 nowych drzew na terenie całego Opola.

Jak informuje regionalny portal informacyjny opole.naszemiasto.pl, Prezydent Miasta planuje zakrojone na szeroką skalę działania zmierzające do zwiększenia obszarów zielonych. Już w budżecie na 2018 rok przewidziano zainwestowanie 4 milionów złotych w zasadzenie aż 7 tysięcy drzew, między innymi Parku 800-lecia, Alei Solidarności, Alei Witosa, Parku Nadodrzańskiego i Wyspy Pasieka.

Ponadto planowane są działania edukacyjne skierowane do mieszkańców miasta. Jak powiedziała naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska – celem tych działań jest zwiększenie świadomości obywateli w kwestii gatunków drzew występujących na terenie Opola oraz ich znaczenia w ekosystemie.

Ponadto zostanie stworzona mapa drzew znajdujących się na terenie miasta, którą będą mogli aktualizować również mieszkańcy. Jest to jeden z pomysłów na zaktywizowanie obywateli i zaangażowanie ich w czynną ochronę środowiska. Tereny zielone, jak wiadomo sprzyjają poprawie jakości powietrza i są niezbędne dla prawidłowego rozwoju owadów zapylających.

Opracowano na podstawie:

opole.naszemiasto.pl, Siedem tysięcy drzew przybędzie w Opolu. „Miasto będzie zielone”, http://opole.naszemiasto.pl/artykul/siedem-tysiecy-drzew-przybedzie-w-opolu-miasto-bedzie,4389880,art,t,id,tm.html, Data publikacji: 2018.01.26, Data odczytu:2018.01.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 744

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.