Portal Pszczelarski

Tarnów łagodzi przepisy dotyczące hodowli zwierząt

Pszczoły.

pszczelarstwo małopolskie Tarnów pszczelarstwo miejskie

Po zgłoszeniu do rzecznika praw obywatelskich wniosku jednego z okolicznych mieszkańców dotyczącego niezwykle restrykcyjnych przepisów dotyczących utrzymania zwierząt gospodarskich, władze Tarnowa zdecydowały zliberalizować część przepisów.

Jak informuje Radio Kraków, nowelizacja uchwały jaka weszła w życie w ostatnim czasie przewiduje zezwolenie na hodowanie kur czy królików na części wyznaczonych terenów Tarnowa. Władze wyjaśniły, że na tym obszarze zabudowa pozwala na trzymanie tego typu zwierząt hodowlanych.

Ponadto uchwała wprowadza zezwolenie na hodowanie pszczół na całym terenie Tarnowa. Jedynym warunkiem jest ustawienie uli co najmniej 10 metrów od chodników i okien. Wprowadzone zmiany dają możliwość rozwoju pszczelarstwa miejskiego.

Tarnowscy radni zapowiadają dalsze zmiany w przepisach, jednakże muszą być one dokonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie:

Radio Kraków, W Tarnowie będzie można legalnie hodować pszczoły. Kury i króliki tylko w małej części mościć., http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-bedzie-mozna-legalnie-hodowac-pszczoly-kury-i-kroliki-tylko-w-malej-czesci-moscic/, Data publikacji: 2018.01.29, Data odczytu: 2018.01.29Liczba wyświetleń artykułu: 1505

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.