Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Tarnów łagodzi przepisy dotyczące hodowli zwierząt

Pszczoły.

pszczelarstwo małopolskie Tarnów pszczelarstwo miejskie

Po zgłoszeniu do rzecznika praw obywatelskich wniosku jednego z okolicznych mieszkańców dotyczącego niezwykle restrykcyjnych przepisów dotyczących utrzymania zwierząt gospodarskich, władze Tarnowa zdecydowały zliberalizować część przepisów.

Jak informuje Radio Kraków, nowelizacja uchwały jaka weszła w życie w ostatnim czasie przewiduje zezwolenie na hodowanie kur czy królików na części wyznaczonych terenów Tarnowa. Władze wyjaśniły, że na tym obszarze zabudowa pozwala na trzymanie tego typu zwierząt hodowlanych.

Ponadto uchwała wprowadza zezwolenie na hodowanie pszczół na całym terenie Tarnowa. Jedynym warunkiem jest ustawienie uli co najmniej 10 metrów od chodników i okien. Wprowadzone zmiany dają możliwość rozwoju pszczelarstwa miejskiego.

Tarnowscy radni zapowiadają dalsze zmiany w przepisach, jednakże muszą być one dokonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie:

Radio Kraków, W Tarnowie będzie można legalnie hodować pszczoły. Kury i króliki tylko w małej części mościć., http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-bedzie-mozna-legalnie-hodowac-pszczoly-kury-i-kroliki-tylko-w-malej-czesci-moscic/, Data publikacji: 2018.01.29, Data odczytu: 2018.01.29Liczba wyświetleń artykułu: 1760

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu