Portal Pszczelarski

Tarnów łagodzi przepisy dotyczące hodowli zwierząt

Pszczoły.

pszczelarstwo małopolskie Tarnów pszczelarstwo miejskie

Po zgłoszeniu do rzecznika praw obywatelskich wniosku jednego z okolicznych mieszkańców dotyczącego niezwykle restrykcyjnych przepisów dotyczących utrzymania zwierząt gospodarskich, władze Tarnowa zdecydowały zliberalizować część przepisów.

Jak informuje Radio Kraków, nowelizacja uchwały jaka weszła w życie w ostatnim czasie przewiduje zezwolenie na hodowanie kur czy królików na części wyznaczonych terenów Tarnowa. Władze wyjaśniły, że na tym obszarze zabudowa pozwala na trzymanie tego typu zwierząt hodowlanych.

Ponadto uchwała wprowadza zezwolenie na hodowanie pszczół na całym terenie Tarnowa. Jedynym warunkiem jest ustawienie uli co najmniej 10 metrów od chodników i okien. Wprowadzone zmiany dają możliwość rozwoju pszczelarstwa miejskiego.

Tarnowscy radni zapowiadają dalsze zmiany w przepisach, jednakże muszą być one dokonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie:

Radio Kraków, W Tarnowie będzie można legalnie hodować pszczoły. Kury i króliki tylko w małej części mościć., http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-bedzie-mozna-legalnie-hodowac-pszczoly-kury-i-kroliki-tylko-w-malej-czesci-moscic/, Data publikacji: 2018.01.29, Data odczytu: 2018.01.29Liczba wyświetleń artykułu: 1328

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Matka pszczela a pszczoła robotnica - role pełnione w rodzinie

Zakładanie pasieki a działalność nadzorowana przez inspekcję weterynaryjną

Paliwo do podkurzacza

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem