Portal Pszczelarski

Tarnów łagodzi przepisy dotyczące hodowli zwierząt

Pszczoły.

pszczelarstwo małopolskie Tarnów pszczelarstwo miejskie

Po zgłoszeniu do rzecznika praw obywatelskich wniosku jednego z okolicznych mieszkańców dotyczącego niezwykle restrykcyjnych przepisów dotyczących utrzymania zwierząt gospodarskich, władze Tarnowa zdecydowały zliberalizować część przepisów.

Jak informuje Radio Kraków, nowelizacja uchwały jaka weszła w życie w ostatnim czasie przewiduje zezwolenie na hodowanie kur czy królików na części wyznaczonych terenów Tarnowa. Władze wyjaśniły, że na tym obszarze zabudowa pozwala na trzymanie tego typu zwierząt hodowlanych.

Ponadto uchwała wprowadza zezwolenie na hodowanie pszczół na całym terenie Tarnowa. Jedynym warunkiem jest ustawienie uli co najmniej 10 metrów od chodników i okien. Wprowadzone zmiany dają możliwość rozwoju pszczelarstwa miejskiego.

Tarnowscy radni zapowiadają dalsze zmiany w przepisach, jednakże muszą być one dokonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie:

Radio Kraków, W Tarnowie będzie można legalnie hodować pszczoły. Kury i króliki tylko w małej części mościć., http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-bedzie-mozna-legalnie-hodowac-pszczoly-kury-i-kroliki-tylko-w-malej-czesci-moscic/, Data publikacji: 2018.01.29, Data odczytu: 2018.01.29Liczba wyświetleń artykułu: 1579

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół cau: WG

Czy osy i szerszenie są zagrożeniem dla pszczół?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół