Portal Pszczelarski

Tarnów łagodzi przepisy dotyczące hodowli zwierząt

Pszczoły.

pszczelarstwo małopolskie Tarnów pszczelarstwo miejskie

Po zgłoszeniu do rzecznika praw obywatelskich wniosku jednego z okolicznych mieszkańców dotyczącego niezwykle restrykcyjnych przepisów dotyczących utrzymania zwierząt gospodarskich, władze Tarnowa zdecydowały zliberalizować część przepisów.

Jak informuje Radio Kraków, nowelizacja uchwały jaka weszła w życie w ostatnim czasie przewiduje zezwolenie na hodowanie kur czy królików na części wyznaczonych terenów Tarnowa. Władze wyjaśniły, że na tym obszarze zabudowa pozwala na trzymanie tego typu zwierząt hodowlanych.

Ponadto uchwała wprowadza zezwolenie na hodowanie pszczół na całym terenie Tarnowa. Jedynym warunkiem jest ustawienie uli co najmniej 10 metrów od chodników i okien. Wprowadzone zmiany dają możliwość rozwoju pszczelarstwa miejskiego.

Tarnowscy radni zapowiadają dalsze zmiany w przepisach, jednakże muszą być one dokonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Opracowano na podstawie:

Radio Kraków, W Tarnowie będzie można legalnie hodować pszczoły. Kury i króliki tylko w małej części mościć., http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-bedzie-mozna-legalnie-hodowac-pszczoly-kury-i-kroliki-tylko-w-malej-czesci-moscic/, Data publikacji: 2018.01.29, Data odczytu: 2018.01.29Liczba wyświetleń artykułu: 1213

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.