Portal Pszczelarski

Kurs pszczelarski dla początkujących w Legionowie 2018

Źródło informacji: nasze-pszczoly.pl

pszczelarstwo mazowieckie wydarzenie pszczelarskie kurs pszczelarski luty 2018 2018 Legionowo Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły serdecznie zaprasza wszystkie osoby zainteresowane tematyką pszczelarzenia na 6-dniowy Kurs pszczelarski dla początkujących. Uczestnicy szkolenia w jego trakcie będą korzystać m.in. z ramek, węzy, wosku, silikonu, płyt CD, zszywek, gwoździ, drutu, narzędzi pszczelarskich i produktów z ula.

 

Harmonogram kursu pszczelarskiego:

10.02.2018 r. (sobota)

- Planowanie pasieki (wybór miejsca, rodzaju ula, materiału hodowlanego), w tym: przepisy prawne, dostosowanie miejsca pasieki do warunkow terenowych, dostosowanie rodzaju i wielkości ula do rodzaju i wielkości pożytków, zapotrzebowanie rodziny pszczelej w różnych porach roku.

- Morfologia i anatomia pszczoły miodnej, w tym: rozwój pszczoły, rola gruczołów pszczoły, matki, trutni, sposoby komunikacji pszczół, zadania pszczoły w różnych okresach jej życia.

 

24.02.2018 r. (sobota)

- Historia pszczelarstwa i rola pszczół w ekosystemie, w tym: historia pszczelarswa w Polsce i na świecie, wielcy ludzie - odkrywcy świata pszczół, biologia pszczół, produkty pszczele, wstęp do apiterapii, ciekawostki, możliwość zakupienia literatury i płyt CD z 15 wykładami.

- Prace pasieczne: jesień, zima, wiosna, lato, w tym: sposoby gospodarowania, zarządzanie zasobami rodziny pszczelej, przygotowanie rodziny do pożytków, przygotowanie do zimowania, zabiegi stosowane w różnych porach roku.

 

10.03.2018 r. (sobota)

- Choroby pszczół, sposoby zapobiegania chorobom i leczenie, w tym: warroza, nosema ceranae, nosema apis, wirusy, grzybice, CCD.

- Urządzenie i wyposażenie pracowni pasiecznej, w tym: zasady dobrej praktyki higienicznej i technologii pracy, miodarka, widelce, odstojniki, woda, linie automatyczne, odsklepianie, klarowanie, rozlewanie, przechowywanie produktów pszczelich.

- Zapis cyfrowy stanu ramek podczas przeglądów, w tym: sposób na analizę wsteczną stanu rodziny pszczelej oraz zdarzeń obserwowanych w różnych porach roku.

 

24.03.2018 r. (sobota)

- Produkty pszczele oraz ich znaczenie dla pszczół i człowieka, w tym: produkty pszczele w diecie osób dorosłych i dzieci.

- Substytuty diety - dobre także dla pszczół, w tym: probiotyki, Hive alive, Bee Vital clean, B401, Feed be, Api Bio Farma, Vitaeapis - zasady i terminy stosowania.

- Żonglowanie korpusami, w tym: przemieszczanie korpusów jako sposób na intensyfikację rozwoju rodziny, wzrost produkcji rodziny, zapobieganie nastrojowi rojowemu.

- Warsztaty - pozyskiwanie propolisu, wytapianie wosku, przygotowanie substytutów diety na bazie produktów z ula, wykonywanie form, świec i figur woskowych.

 

07.04.2018 r. (sobota)

- Żonglowanie ramkami w ulu, w tym: klasyczny układ ramek w ulach leżakowych, korpusowych, przemieszczanie ramek jako sposób na rozwój i analizę stanu rodziny pszczelej, analiza historii rozwoju rodziny na podstawie zawartości ramek.

- Warsztaty - składanie ramek, drutowanie, wklejanie węzy.

- Warsztaty - praktyczne zajęcia w pasiece edukacyjno-szkoleniowej w Chotomowie.

 

21.04.2018 r. (sobota)

- Warsztaty - podsumowania, dyskusje, degustacja produktów z ula i substytutów diety w pasiece edukacyjno-szkoleniowej w Chotomowie. 

 

Miejsce organizacji kursu:

  • wykłady: Sala konferencyjna Urzędu Miasta Legionowo (ul. Piłsudskiego 41, 05-120 Legionowo)
  • warsztaty: Pasieka edukacyjo-szkoleniowa w Chotomowie (ul. Partyzantów 124a, Chotomów)

 

Koszt udziału w kursie:

Udział w niniejszym kursie pszczelarskim jest odpłatny.

  • osoby poniżej 26 roku życia: 200 zł
  • aktualni członkowie stowarzyszenia, którzy opłacili składki członkowskie za 2018 r.: 250 zł
  • pozostałe osoby: 400 zł

Małżonkowie uczestniczący w kursie opłacają jedną kwotę.

Wpłaty za udział w kursie należy uiszczać na konto: 35 2030 0045 1110 0000 0427 5720 (Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły, ul. Ogrodowa 17, 05-123 Chotomów)

 

Kontakt z organizatorem:

Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły
ul. Ogrodowa 17,
05-123 Chotomów

tel.: 608 594 113

mail: kurs@nasze-pszczoly.pl

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2686

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.