Portal Pszczelarski

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy z Biłgoraju - relacja

Opłatek.

pszczelarstwo lubelskie Roztoczański Związek Pszczelarzy Biłgorajskie Koło Pszczelarzy

21 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy. Koło działające na terenie Biłgoraja wchodzi w skład Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy, które zrzesza 1400 członków. Razem pszczelarze posiadają ponad 59 tysięcy rodzin pszczelich, co uznaje się za największą liczbę w Polsce.

Spotkania tego typu spełniają nie tylko walor integracyjny, ale również, a może przede wszystkim, są okazją do rozmów na temat sposobów wspólnego działania w społeczności oraz wymiany spostrzeżeń i poglądów. Wspólne spotkania, warsztaty, szkolenia czy wzajemna pomoc, pozwalają członkom danej społeczności na rozwijanie swojej pasji oraz umożliwiają ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji.

Koło w Biłgoraju liczy 30 członków i - jak stwierdził jeden z jego członków założycieli podczas rozmowy z Portalem Biłgoraj.pl - celem jaki prześwieca zrzeszonym jest "obrona interesów pszczelarzy". Dlatego też jednym z głównych kierunków działalności koła jest organizowanie szkoleń, zakup leków czy informowanie swoich członków o zmianach w prawie. 

Pszczelarze podkreślają, że region w którym prowadzą działalność jest wyjątkowy, ponieważ brak jest tu ciężkiego przemysłu, a to wyróżnia ten obszar na tle Polski. Dzięki temu cieszą się oni pożytkami pszczelimi i doskonałymi miodami.

Opracowano na podstawie:

Bilgoraj.com, Spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy, http://bilgoraj.com.pl/spotkanie-oplatkowe-bilgorajskich-pszczelarzy,,3,11,11,1,19450,nkultura.html, Data publikacji: 2018.01.21, Data odczytu: 2018.01.21

 Liczba wyświetleń artykułu: 846

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.