Portal Pszczelarski

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy z Biłgoraju - relacja

Opłatek.

pszczelarstwo lubelskie Roztoczański Związek Pszczelarzy Biłgorajskie Koło Pszczelarzy

21 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy. Koło działające na terenie Biłgoraja wchodzi w skład Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy, które zrzesza 1400 członków. Razem pszczelarze posiadają ponad 59 tysięcy rodzin pszczelich, co uznaje się za największą liczbę w Polsce.

Spotkania tego typu spełniają nie tylko walor integracyjny, ale również, a może przede wszystkim, są okazją do rozmów na temat sposobów wspólnego działania w społeczności oraz wymiany spostrzeżeń i poglądów. Wspólne spotkania, warsztaty, szkolenia czy wzajemna pomoc, pozwalają członkom danej społeczności na rozwijanie swojej pasji oraz umożliwiają ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji.

Koło w Biłgoraju liczy 30 członków i - jak stwierdził jeden z jego członków założycieli podczas rozmowy z Portalem Biłgoraj.pl - celem jaki prześwieca zrzeszonym jest "obrona interesów pszczelarzy". Dlatego też jednym z głównych kierunków działalności koła jest organizowanie szkoleń, zakup leków czy informowanie swoich członków o zmianach w prawie. 

Pszczelarze podkreślają, że region w którym prowadzą działalność jest wyjątkowy, ponieważ brak jest tu ciężkiego przemysłu, a to wyróżnia ten obszar na tle Polski. Dzięki temu cieszą się oni pożytkami pszczelimi i doskonałymi miodami.

Opracowano na podstawie:

Bilgoraj.com, Spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy, http://bilgoraj.com.pl/spotkanie-oplatkowe-bilgorajskich-pszczelarzy,,3,11,11,1,19450,nkultura.html, Data publikacji: 2018.01.21, Data odczytu: 2018.01.21

 Liczba wyświetleń artykułu: 1088

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ser twarogowy z miodem i orzechami