Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy z Biłgoraju - relacja

Opłatek.

pszczelarstwo lubelskie Roztoczański Związek Pszczelarzy Biłgorajskie Koło Pszczelarzy

21 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy. Koło działające na terenie Biłgoraja wchodzi w skład Roztoczańskiego Związku Pszczelarzy, które zrzesza 1400 członków. Razem pszczelarze posiadają ponad 59 tysięcy rodzin pszczelich, co uznaje się za największą liczbę w Polsce.

Spotkania tego typu spełniają nie tylko walor integracyjny, ale również, a może przede wszystkim, są okazją do rozmów na temat sposobów wspólnego działania w społeczności oraz wymiany spostrzeżeń i poglądów. Wspólne spotkania, warsztaty, szkolenia czy wzajemna pomoc, pozwalają członkom danej społeczności na rozwijanie swojej pasji oraz umożliwiają ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji.

Koło w Biłgoraju liczy 30 członków i - jak stwierdził jeden z jego członków założycieli podczas rozmowy z Portalem Biłgoraj.pl - celem jaki prześwieca zrzeszonym jest "obrona interesów pszczelarzy". Dlatego też jednym z głównych kierunków działalności koła jest organizowanie szkoleń, zakup leków czy informowanie swoich członków o zmianach w prawie. 

Pszczelarze podkreślają, że region w którym prowadzą działalność jest wyjątkowy, ponieważ brak jest tu ciężkiego przemysłu, a to wyróżnia ten obszar na tle Polski. Dzięki temu cieszą się oni pożytkami pszczelimi i doskonałymi miodami.

Opracowano na podstawie:

Bilgoraj.com, Spotkanie opłatkowe biłgorajskich pszczelarzy, http://bilgoraj.com.pl/spotkanie-oplatkowe-bilgorajskich-pszczelarzy,,3,11,11,1,19450,nkultura.html, Data publikacji: 2018.01.21, Data odczytu: 2018.01.21

 Liczba wyświetleń artykułu: 1249

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Chałka z szafranem i miodem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą