Portal Pszczelarski

Wykład na temat apiterapii na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Golczewie - relacja

Pszczoły na przegorzanie kulistym.

pszczelarstwo zachodniopomorskie relacja z wydarzenia apiterapia Ireneusz Mazurski Wojciech Feleszko właściwości miodu

Tym razem, na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie, zaproszenie otrzymał Pan Ireneusz Mazurski. Doktor nauk medycznych omówił zagadnienia dotyczące miodu pszczelego oraz apiterapii w medycynie współczesnej. Ekspert omówił skład chemiczny oraz rolę poszczególnych składników miodu dla zdrowia człowieka.

Dr Ireneusz Mazurski zwracał szczególną uwagę na niebezpieczeństwo płynące z niekontrolowanego, jednoczesnego przyjmowania różnych farmaceutyków - nawet tych dostępnych bez recepty. Jednocześnie podkreślał znaczenie medycyny naturalnej, w tym apiterapii. Wykład został oparty o najnowsze wyniki badań, między innymi docenta Wojciecha Feleszko, które wykazały bardzo skuteczne działanie terapii miodem w leczeniu uporczywego kaszlu u dzieci powyżej 1 roku życia.

Ponadto, gość wypowiedział się w temacie stosowania miodów i ziołomiodów w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, infekcji dróg oddechowych czy nawet przy problemach gastrycznych. Zebrani dowiedzieli się również ciekawych informacji na temat terapii propolisem ran i odleżyn.

Na spotkaniu obecni byli okoliczni pszczelarze, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, a sam ekspert dostał w podziękowaniu za przybycie miód i pyłek z miejscowych pasiek.

Opracowano na podstawie:

Kamienskie.info, W Golczewie o „zdrowotnych dobrodziejstwach miodu”, http://www.kamienskie.info/w-golczewie-o-zdrowotnych-dobrodziejstwach-miodu/, Data publikacji: 2018.01.22, Data odczytu: 2018.01.22Liczba wyświetleń artykułu: 1072

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek