Portal Pszczelarski

Budowa taniego ula bezramkowego - warsztaty pszczelarskiego 2018

pszczelarstwo śląskie wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie styczeń 2018 luty 2018 2018 Mikołów Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele Uniwersytet Pszczelarzy Miejskich ul bezramkowy ul snozowy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Uniwersytet pszczelarzy miejskich" organizowane przez Pasiekę Edukacyjną "Skrzydlaci przyjaciele". Impreza odbywa się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Najbliższe dwa spotkania w dniach 27 stycznia 2018 oraz 24 lutego 2018 będą poświęcone samodzielnej budowie taniego ula bezramkowego. W ostatnią sobotę stycznia odbędzie się spotkanie projektowe wraz z krótkim wykładem na temat uli snozowych. Pod koniec lutego odbędą się warsztaty praktyczne, w czasie których będzie skręcany ul bezramkowy.

Zajęcia są ogólnodostepne i przeznaczone przede wszystkim dla osób szukających sposobu na postawienie tanim kosztem swojego pierwszego ula. Budowa uli snozowych jest bardzo popularna w USA wśród pszczelarzy szukających alternatywnych metod hodowli pszczół - bardziej zbliżonych do naturalnych zachowań owadów, pozbawionych węzy, a jednocześnie
umożliwiających wygodną obserwację zachowania pszczół wewnątrz ula.

Warsztaty te szczególnie polecamy osobom, które planują postawienie swojego własnego ula (np. w ogródku) niekoniecznie dla celu pozyskiwania miodu. Ule bezramkowe są doskonałym i tanim rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obserwacją życia pszczół. Co zresztą zostanie pokazane w Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele" w trakcie warsztatów odbywających się
w przyszłości z wykorzystaniem nowego ula bezramkowego.

Na warsztatach tych będziecie mieli okazję uczestniczyć w budowie ula snozowego. Projekty wykonanego ula, zdjęcia, kosztorys i wszelkie porady będą ogólnodostępne dla wszystkich uczestników. Na stronie internetowej Pasieki Edukacyjnej będą relacjonowane w przyszłości dalsze losy ula bezramkowego, który w czerwcu zostanie zasiedlony pszczołami. 

Zajęcia odbędą się w auli budynku dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy proszeni są o wpłatę 15zł na zakup drewna i pozostałych materiałów potrzebnych do budowy ula pokazowego. Obowiązkowe posiadanie własnej odzieży BHP - rękawic i okularów. Mile widziane własne narzędzia, tj.: wkrętarka, młotek, papier ścierny. 

Terminy:

27.01.2018 (sobota) 

14:30 - spotkanie w pasiece przy budynku Dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie 

15:00-17:00 - spotkanie projektowe 

 

24.02.2018 (sobota)

14:00 - spotkanie w pasiece - cięcie drewna, przygotowanie materiału 

15:00-17:00 - skręcanie ula w auli

 

Miejsce wydarzenia:
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
ul. Sosnowa 5,
43-190 Mikołów

 

Kontakt z organizatorem:

Mail: pasieka@pasiekaedukacyjna.pl

Tel.: +48 668 39 79 68

Budowa ula podczas warsztatów pszczelarskichLiczba wyświetleń artykułu: 2841

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Zabezpieczenie pszczoły murarki (Osmia rufa L.) przed zimą

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Nastrój rojowy – czy rójka to konieczność?

Grzane piwo z miodem i propolisem

Przyjęcie matki pszczelej - utrudnienia

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.