Portal Pszczelarski

Budowa taniego ula bezramkowego - warsztaty pszczelarskiego 2018

pszczelarstwo śląskie wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie styczeń 2018 luty 2018 2018 Mikołów Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele Uniwersytet Pszczelarzy Miejskich ul bezramkowy ul snozowy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Uniwersytet pszczelarzy miejskich" organizowane przez Pasiekę Edukacyjną "Skrzydlaci przyjaciele". Impreza odbywa się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Najbliższe dwa spotkania w dniach 27 stycznia 2018 oraz 24 lutego 2018 będą poświęcone samodzielnej budowie taniego ula bezramkowego. W ostatnią sobotę stycznia odbędzie się spotkanie projektowe wraz z krótkim wykładem na temat uli snozowych. Pod koniec lutego odbędą się warsztaty praktyczne, w czasie których będzie skręcany ul bezramkowy.

Zajęcia są ogólnodostepne i przeznaczone przede wszystkim dla osób szukających sposobu na postawienie tanim kosztem swojego pierwszego ula. Budowa uli snozowych jest bardzo popularna w USA wśród pszczelarzy szukających alternatywnych metod hodowli pszczół - bardziej zbliżonych do naturalnych zachowań owadów, pozbawionych węzy, a jednocześnie
umożliwiających wygodną obserwację zachowania pszczół wewnątrz ula.

Warsztaty te szczególnie polecamy osobom, które planują postawienie swojego własnego ula (np. w ogródku) niekoniecznie dla celu pozyskiwania miodu. Ule bezramkowe są doskonałym i tanim rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obserwacją życia pszczół. Co zresztą zostanie pokazane w Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele" w trakcie warsztatów odbywających się
w przyszłości z wykorzystaniem nowego ula bezramkowego.

Na warsztatach tych będziecie mieli okazję uczestniczyć w budowie ula snozowego. Projekty wykonanego ula, zdjęcia, kosztorys i wszelkie porady będą ogólnodostępne dla wszystkich uczestników. Na stronie internetowej Pasieki Edukacyjnej będą relacjonowane w przyszłości dalsze losy ula bezramkowego, który w czerwcu zostanie zasiedlony pszczołami. 

Zajęcia odbędą się w auli budynku dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy proszeni są o wpłatę 15zł na zakup drewna i pozostałych materiałów potrzebnych do budowy ula pokazowego. Obowiązkowe posiadanie własnej odzieży BHP - rękawic i okularów. Mile widziane własne narzędzia, tj.: wkrętarka, młotek, papier ścierny. 

Terminy:

27.01.2018 (sobota) 

14:30 - spotkanie w pasiece przy budynku Dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie 

15:00-17:00 - spotkanie projektowe 

 

24.02.2018 (sobota)

14:00 - spotkanie w pasiece - cięcie drewna, przygotowanie materiału 

15:00-17:00 - skręcanie ula w auli

 

Miejsce wydarzenia:
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
ul. Sosnowa 5,
43-190 Mikołów

 

Kontakt z organizatorem:

Mail: pasieka@pasiekaedukacyjna.pl

Tel.: +48 668 39 79 68

Budowa ula podczas warsztatów pszczelarskichLiczba wyświetleń artykułu: 2200

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.