Portal Pszczelarski

Budowa taniego ula bezramkowego - warsztaty pszczelarskiego 2018

pszczelarstwo śląskie wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie styczeń 2018 luty 2018 2018 Mikołów Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele Uniwersytet Pszczelarzy Miejskich ul bezramkowy ul snozowy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Uniwersytet pszczelarzy miejskich" organizowane przez Pasiekę Edukacyjną "Skrzydlaci przyjaciele". Impreza odbywa się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Najbliższe dwa spotkania w dniach 27 stycznia 2018 oraz 24 lutego 2018 będą poświęcone samodzielnej budowie taniego ula bezramkowego. W ostatnią sobotę stycznia odbędzie się spotkanie projektowe wraz z krótkim wykładem na temat uli snozowych. Pod koniec lutego odbędą się warsztaty praktyczne, w czasie których będzie skręcany ul bezramkowy.

Zajęcia są ogólnodostepne i przeznaczone przede wszystkim dla osób szukających sposobu na postawienie tanim kosztem swojego pierwszego ula. Budowa uli snozowych jest bardzo popularna w USA wśród pszczelarzy szukających alternatywnych metod hodowli pszczół - bardziej zbliżonych do naturalnych zachowań owadów, pozbawionych węzy, a jednocześnie
umożliwiających wygodną obserwację zachowania pszczół wewnątrz ula.

Warsztaty te szczególnie polecamy osobom, które planują postawienie swojego własnego ula (np. w ogródku) niekoniecznie dla celu pozyskiwania miodu. Ule bezramkowe są doskonałym i tanim rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obserwacją życia pszczół. Co zresztą zostanie pokazane w Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele" w trakcie warsztatów odbywających się
w przyszłości z wykorzystaniem nowego ula bezramkowego.

Na warsztatach tych będziecie mieli okazję uczestniczyć w budowie ula snozowego. Projekty wykonanego ula, zdjęcia, kosztorys i wszelkie porady będą ogólnodostępne dla wszystkich uczestników. Na stronie internetowej Pasieki Edukacyjnej będą relacjonowane w przyszłości dalsze losy ula bezramkowego, który w czerwcu zostanie zasiedlony pszczołami. 

Zajęcia odbędą się w auli budynku dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy proszeni są o wpłatę 15zł na zakup drewna i pozostałych materiałów potrzebnych do budowy ula pokazowego. Obowiązkowe posiadanie własnej odzieży BHP - rękawic i okularów. Mile widziane własne narzędzia, tj.: wkrętarka, młotek, papier ścierny. 

Terminy:

27.01.2018 (sobota) 

14:30 - spotkanie w pasiece przy budynku Dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie 

15:00-17:00 - spotkanie projektowe 

 

24.02.2018 (sobota)

14:00 - spotkanie w pasiece - cięcie drewna, przygotowanie materiału 

15:00-17:00 - skręcanie ula w auli

 

Miejsce wydarzenia:
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
ul. Sosnowa 5,
43-190 Mikołów

 

Kontakt z organizatorem:

Mail: pasieka@pasiekaedukacyjna.pl

Tel.: +48 668 39 79 68

Budowa ula podczas warsztatów pszczelarskich



Liczba wyświetleń artykułu: 3190

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich