Portal Pszczelarski

Budowa taniego ula bezramkowego - warsztaty pszczelarskiego 2018

pszczelarstwo śląskie wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie styczeń 2018 luty 2018 2018 Mikołów Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele Uniwersytet Pszczelarzy Miejskich ul bezramkowy ul snozowy

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Uniwersytet pszczelarzy miejskich" organizowane przez Pasiekę Edukacyjną "Skrzydlaci przyjaciele". Impreza odbywa się zawsze w ostatnią sobotę miesiąca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Najbliższe dwa spotkania w dniach 27 stycznia 2018 oraz 24 lutego 2018 będą poświęcone samodzielnej budowie taniego ula bezramkowego. W ostatnią sobotę stycznia odbędzie się spotkanie projektowe wraz z krótkim wykładem na temat uli snozowych. Pod koniec lutego odbędą się warsztaty praktyczne, w czasie których będzie skręcany ul bezramkowy.

Zajęcia są ogólnodostepne i przeznaczone przede wszystkim dla osób szukających sposobu na postawienie tanim kosztem swojego pierwszego ula. Budowa uli snozowych jest bardzo popularna w USA wśród pszczelarzy szukających alternatywnych metod hodowli pszczół - bardziej zbliżonych do naturalnych zachowań owadów, pozbawionych węzy, a jednocześnie
umożliwiających wygodną obserwację zachowania pszczół wewnątrz ula.

Warsztaty te szczególnie polecamy osobom, które planują postawienie swojego własnego ula (np. w ogródku) niekoniecznie dla celu pozyskiwania miodu. Ule bezramkowe są doskonałym i tanim rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obserwacją życia pszczół. Co zresztą zostanie pokazane w Pasiece Edukacyjnej "Skrzydlaci przyjaciele" w trakcie warsztatów odbywających się
w przyszłości z wykorzystaniem nowego ula bezramkowego.

Na warsztatach tych będziecie mieli okazję uczestniczyć w budowie ula snozowego. Projekty wykonanego ula, zdjęcia, kosztorys i wszelkie porady będą ogólnodostępne dla wszystkich uczestników. Na stronie internetowej Pasieki Edukacyjnej będą relacjonowane w przyszłości dalsze losy ula bezramkowego, który w czerwcu zostanie zasiedlony pszczołami. 

Zajęcia odbędą się w auli budynku dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy proszeni są o wpłatę 15zł na zakup drewna i pozostałych materiałów potrzebnych do budowy ula pokazowego. Obowiązkowe posiadanie własnej odzieży BHP - rękawic i okularów. Mile widziane własne narzędzia, tj.: wkrętarka, młotek, papier ścierny. 

Terminy:

27.01.2018 (sobota) 

14:30 - spotkanie w pasiece przy budynku Dyrekcji Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie 

15:00-17:00 - spotkanie projektowe 

 

24.02.2018 (sobota)

14:00 - spotkanie w pasiece - cięcie drewna, przygotowanie materiału 

15:00-17:00 - skręcanie ula w auli

 

Miejsce wydarzenia:
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
ul. Sosnowa 5,
43-190 Mikołów

 

Kontakt z organizatorem:

Mail: pasieka@pasiekaedukacyjna.pl

Tel.: +48 668 39 79 68

Budowa ula podczas warsztatów pszczelarskichLiczba wyświetleń artykułu: 3216

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Banan w cieście

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Żurawina z miodem i wanilią

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu