Portal Pszczelarski

Firma BASF namawia do dbania o owady zapylające

Pole maków.

pszczelarstwo w Polsce BASF Rolnictwo i przyroda 2017 owady zapylające zapylacze

Firma BASF, działająca w Polsce od 25 lat, zorganizowała konferencję prasową, na której podsumowano sezon wegetacyjny 2016/2017. Niestety ostatni rok był niezwykle trudny zarówno dla rolników, jak i sadowników. Przedstawiciele BASF podkreślali, iż wszyscy powinniśmy dbać o środowisko naturalne, ponieważ to od rolników i ich plonów zależy zdrowie nas wszystkich.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Pomorskiej, podczas konferencji firma przedstawiła raport: "Rolnictwo i przyroda 2017". Raport ten przygotowany został wraz z Centrum UNEP/GRID-Warszawa Zakładem Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, Kombinatem Rolnym w Kietrzu oraz Ekspertami Uniwersytetu Przyrodniczego We Wrocławiu i Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Niestety przedstawione analizy nie były pozytywne właściwie dla żadnego z obszarów rolnictwa. Ogólnie rzecz ujmując, tegoroczne plony były o wiele niższe od prognozowanych. Niestety podobną sytuacje zapowiada również następny sezon.

W związku z powyższym, firma BASF nawołuje do dbania o środowisko naturalne na szeroką skalę. Należy powrócić do dobrych praktyk rolniczych, zadbać przede wszystkim o stworzenie infrastruktury zielonej. Należy sadzić więcej roślin, zadrzewiać tereny, ochraniać zbiorniki wodne. Te wszystkie elementy są niezwykle istotne przy wsparciu populacji zapylaczy i innych stawonogów, bez których plony z roku na rok będą coraz mniejsze. Przedstawiciele firmy polecają tworzenie śródpolnych pasów roślin miododajnych, dzięki temu zachęcimy owady do zapylania również szerszych terenów.

Warto zaznaczyć również, iż w trakcie spotkania poruszono temat bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin oraz zadbanie o populacje ptaków poprzez tworzenie budek lęgowych.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Pomorska, Strefa Agro, W ciągu 50 lat rolnicy będą musieli wyprodukować więcej żywności niż przez stulecia. Jaki był sezon 2016/1017?, http://www.pomorska.pl/strefa-agro/opinie/a/w-ciagu-50-lat-rolnicy-beda-musieli-wyprodukowac-wiecej-zywnosci-niz-przez-stulecia-jaki-byl-sezon-20162017,12815132/, Data publikacji: 2018.01.03, Data odczytu: 2018.01.12Liczba wyświetleń artykułu: 994

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.