Portal Pszczelarski

Firma BASF namawia do dbania o owady zapylające

Pole maków.

pszczelarstwo w Polsce BASF Rolnictwo i przyroda 2017 owady zapylające zapylacze

Firma BASF, działająca w Polsce od 25 lat, zorganizowała konferencję prasową, na której podsumowano sezon wegetacyjny 2016/2017. Niestety ostatni rok był niezwykle trudny zarówno dla rolników, jak i sadowników. Przedstawiciele BASF podkreślali, iż wszyscy powinniśmy dbać o środowisko naturalne, ponieważ to od rolników i ich plonów zależy zdrowie nas wszystkich.

Jak czytamy w Strefie Agro Gazety Pomorskiej, podczas konferencji firma przedstawiła raport: "Rolnictwo i przyroda 2017". Raport ten przygotowany został wraz z Centrum UNEP/GRID-Warszawa Zakładem Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska, Kombinatem Rolnym w Kietrzu oraz Ekspertami Uniwersytetu Przyrodniczego We Wrocławiu i Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Niestety przedstawione analizy nie były pozytywne właściwie dla żadnego z obszarów rolnictwa. Ogólnie rzecz ujmując, tegoroczne plony były o wiele niższe od prognozowanych. Niestety podobną sytuacje zapowiada również następny sezon.

W związku z powyższym, firma BASF nawołuje do dbania o środowisko naturalne na szeroką skalę. Należy powrócić do dobrych praktyk rolniczych, zadbać przede wszystkim o stworzenie infrastruktury zielonej. Należy sadzić więcej roślin, zadrzewiać tereny, ochraniać zbiorniki wodne. Te wszystkie elementy są niezwykle istotne przy wsparciu populacji zapylaczy i innych stawonogów, bez których plony z roku na rok będą coraz mniejsze. Przedstawiciele firmy polecają tworzenie śródpolnych pasów roślin miododajnych, dzięki temu zachęcimy owady do zapylania również szerszych terenów.

Warto zaznaczyć również, iż w trakcie spotkania poruszono temat bezpieczne stosowanie środków ochrony roślin oraz zadbanie o populacje ptaków poprzez tworzenie budek lęgowych.

Opracowano na podstawie:

Gazeta Pomorska, Strefa Agro, W ciągu 50 lat rolnicy będą musieli wyprodukować więcej żywności niż przez stulecia. Jaki był sezon 2016/1017?, http://www.pomorska.pl/strefa-agro/opinie/a/w-ciagu-50-lat-rolnicy-beda-musieli-wyprodukowac-wiecej-zywnosci-niz-przez-stulecia-jaki-byl-sezon-20162017,12815132/, Data publikacji: 2018.01.03, Data odczytu: 2018.01.12Liczba wyświetleń artykułu: 1458

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.