Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki w Australii transportującej 200 uli

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Australii wypadek ciężarówki z pszczołami śmierć pszczół

Na terenie południowo-wschodniego wybrzeża Australii Zachodniej, w okolicach Ravensthorpe i Albany, wczesnym rankiem 13 grudnia 2018 r. ratownicy zostali wezwani do wypadku. Nie byłoby w tym zdarzeniu nic szczególnego, gdyby nie fakt ze ciężarówka, która uległa wypadkowi przewoziła ponad 200 uli. 

Zagraniczne media, w tym BBC informują, iż auto zjechało z autostrady Brookton około 3:45 po tym jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Niestety mężczyźni podróżujący ciężarówką zostali zakleszczeni w kabinie, więc ratownicy mieli do nich bardzo trudny dostęp.

Akcji nie ułatwiały pszczoły, które wydostały się z uli. Zdezorientowane owady stały się o poranku bardzo aktywne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Australii pszczoły stanowią drugą najniebezpieczniejszą grupę zwierząt, dlatego w tamtym rejonie ludzie zupełnie inaczej traktują te owady i o wiele bardziej się ich boją. Nieprzeszkoleni ratownicy nie umieli sobie poradzić z pszczołami, które stały się bardzo agresywne. Pomimo zastosowania odzieży ochronnej, niektórzy z ratowników doznali użądleń, kilku musiało być hospitalizowanych, a Ci którzy zostali musieli pracować w bólu.

Po bezskutecznych próbach przegonienia przerażonych całą sytuacją pszczół za pomocą wody i piany, zdecydowano się w końcu na wezwanie profesjonalnych pszczelarzy, którzy już bez problemu schwytali owady. Jak się później okazało, w wypadku brało udział ponad 6 milionów pszczół. Niestety kierowcy nie udało się uratować.

Opracowano na podstawie:

BBC News, Bees swarm rescuers after fatal lorry crash in Australia, http://www.bbc.com/news/world-australia-42630063, Data publikacji: 2018.01.10, Data odczytu: 2018.01.10

Czytaj również:

Śmiercionośne pszczoły w Australii. Raport 2000-2013

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Wypadek ciężarówki w Kalifornii. Zginęło kilka milionów pszczółLiczba wyświetleń artykułu: 731

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.