Portal Pszczelarski

W Lesznie powstał hotel dla owadów zapylających 2017

Hotel dla owadów zapylających w Lesznie wykonany przez Spółdzielnię Socjalną OMNES. Źródło: facebook.com/omnesspoldzielniasocjalna

pszczelarstwo wielkopolskie hotel dla pszczół Spółdzielnia Socjalna OMNES Greenpeace

Spółdzielnia Socjalna Omnes z Leszna zrealizowała ciekawą lokalną inicjatywę. Przy ulicy Norwida powstał hotel dla owadów zapylających. A wiosną będzie mu towarzyszyć dodatkowo łąka kwietna.

O tej ciekawej inicjatywie poinformował portal oto panorama.pl. Nowo powstały hotel wyglądem przypomina plaster miodu i zbudowany został z naturalnych materiałów. Inicjatorzy mają nadzieję, iż zostanie on zasiedlony przez dziko żyjące pszczoły oraz inne owady zapylające.

Spółdzielnia również dumnie poinformowała o zakończeniu inicjatywy na swojej stronie na portalu społecznościowym. Wyjaśniono, że celem przedsięwzięcia było stworzenie lepszych warunków bytowania dla pszczół i innych owadów zapylających, takich jak motyle czy murarka ogrodowa. Zaproszono też szkoły i przedszkola do prowadzenia tam zajęć edukacyjnych. Inicjatywa spotkała się z dużym poparciem mieszkańców.

Na terenach zurbanizowanych pszczołom z roku na rok żyje się coraz gorzej, dlatego pszczele hotele cieszą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Do budowy takiego schronienia wystarczy jedynie odrobina samozaparcia, bo samo wykonanie jest dość proste. W najprostszej postaci, taki domek wymaga jedynie kilku drewnianych belek z nawierconymi otworami. Można tam dodatkowo umieścić słomę lub pędy roślin. Tak wykonaną konstrukcję można umieścić na drzewie lub ścianie budynku w zacisznym miejscu.

Od 2013 roku Greenpeace postawił w Polsce ponad 100 hoteli w 16 miastach Polski, natomiast w ramach kampanii udostępniono wtedy instrukcję budowy różnych modeli hoteli, dzięki czemu każdy z nas może zbudować owadom taki domek nawet na prywatnym balkonie.

Opracowano na postawie:

oto panorama.pl, Teraz hotel dla owadów, a wiosną łąka kwietna., http://otopanorama.pl/teraz-hotel-dla-owadow-a-wiosna-laka-kwietna/, Data publikacji: 2017.12.05, Data odczytu: 2018.01.04Liczba wyświetleń artykułu: 2519

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.