Portal Pszczelarski

W opolskim parku sensorycznym zostaną posadzone rośliny miododajne

Kobieta w parku.

pszczelarstwo opolskie rośliny miododajne rośliny pożytkowe park sensoryczny w Opolu

W Opolu, u zbiegu ulic Tarnowskiej i Lwowskiej, powstaje park sensoryczny. Od wiosny 2018 będzie to idealne miejsce spotkań dzieci i dorosłych, a dzięki posadzeniu roślin miododajnych pszczoły również będą miały tam swoje miejsce.

Wyborcza.pl Opole informuje, że na osiedlu Malinka dobiega końca budowa parku edukacyjnego. Według planów ma to być jeden z największych parków edukacyjnych w województwie opolskim. Park składa się z pięciu stref sensorycznych. Poszczególne obszary mają za zadanie oddziaływać na wszystkie zmysły. W strefie wzroku posadzone zostaną kolorowe kontrastujące ze sobą rośliny, strefa węchu - dzięki umiejscowieniu w zacienionym miejscu - pozwoli na intensywne rozkoszowanie się zapachami. Ponadto, w parku będzie można skosztować warzyw i owoców, a w strefie słuchu napawać się świergotem ptaków wydobywającym się z budek lęgowych i karmników.

Władze Opola zdecydowały, że na terenie parku zostaną posadzone rośliny miododajne takie jak lipa i głóg. Opole to kolejne z polskich miast, które w swoich inwestycjach uwzględnia dobro owadów zapylających. Inicjatywa jest ważna po pierwsze ze względu na poszerzanie terenów pożytkowych, ale także ze względu na aspekt edukacyjny. Projekt koncepcyjny parku ma w swoich założeniach aspekt rehabilitacyjny, skierowany między innymi do osób z autyzmem.

Obserwacja przyrody i kontakt z naturą mają nieocenione znaczenie w terapii autyzmu, a obserwacja owadów zapylających może być doskonałym pretekstem do edukacji młodego pokolenia w temacie ich znaczenia w ekosystemie.

Opracowano na podstawie: 

Wyborcza.pl Opole, To będzie godna konkurencja dla Bolko? Park sensoryczny już gotowy., http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22853688,to-bedzie-godna-konkurencja-dla-wyspy-bolko-park-sensoryczny.html, Data publikacji: 2018.01.04, Data odczytu: 2018.01.04



Liczba wyświetleń artykułu: 1409

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie