Portal Pszczelarski

W opolskim parku sensorycznym zostaną posadzone rośliny miododajne

Kobieta w parku.

pszczelarstwo opolskie rośliny miododajne rośliny pożytkowe park sensoryczny w Opolu

W Opolu, u zbiegu ulic Tarnowskiej i Lwowskiej, powstaje park sensoryczny. Od wiosny 2018 będzie to idealne miejsce spotkań dzieci i dorosłych, a dzięki posadzeniu roślin miododajnych pszczoły również będą miały tam swoje miejsce.

Wyborcza.pl Opole informuje, że na osiedlu Malinka dobiega końca budowa parku edukacyjnego. Według planów ma to być jeden z największych parków edukacyjnych w województwie opolskim. Park składa się z pięciu stref sensorycznych. Poszczególne obszary mają za zadanie oddziaływać na wszystkie zmysły. W strefie wzroku posadzone zostaną kolorowe kontrastujące ze sobą rośliny, strefa węchu - dzięki umiejscowieniu w zacienionym miejscu - pozwoli na intensywne rozkoszowanie się zapachami. Ponadto, w parku będzie można skosztować warzyw i owoców, a w strefie słuchu napawać się świergotem ptaków wydobywającym się z budek lęgowych i karmników.

Władze Opola zdecydowały, że na terenie parku zostaną posadzone rośliny miododajne takie jak lipa i głóg. Opole to kolejne z polskich miast, które w swoich inwestycjach uwzględnia dobro owadów zapylających. Inicjatywa jest ważna po pierwsze ze względu na poszerzanie terenów pożytkowych, ale także ze względu na aspekt edukacyjny. Projekt koncepcyjny parku ma w swoich założeniach aspekt rehabilitacyjny, skierowany między innymi do osób z autyzmem.

Obserwacja przyrody i kontakt z naturą mają nieocenione znaczenie w terapii autyzmu, a obserwacja owadów zapylających może być doskonałym pretekstem do edukacji młodego pokolenia w temacie ich znaczenia w ekosystemie.

Opracowano na podstawie: 

Wyborcza.pl Opole, To będzie godna konkurencja dla Bolko? Park sensoryczny już gotowy., http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,22853688,to-bedzie-godna-konkurencja-dla-wyspy-bolko-park-sensoryczny.html, Data publikacji: 2018.01.04, Data odczytu: 2018.01.04



Liczba wyświetleń artykułu: 1752

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie