Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

wydarzenie pszczelarskie pszczelarstwo śląskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie luty 2018 2018 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018 Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

Działająca przy Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. W okresie zimowym można skorzystać z warsztatów pod tytułem "Co robią pszczoły zimą"?

Pomysł założenia pasieki był umotywowany głównie chęcią podzielania się pasją i szczerzenia informacji o owadach zapylających. Dzieci i dorośli, którzy odwiedzają Skrzydlatych Przyjaciół mogą dowiedzieć się czym w ogóle jest pasieka, jak wyglądają różnego rodzaju ule, w jaki sposób dba się o pszczoły i dlaczego tak ważna jest ich ochrona.

W okresie wiosenno-letnim zajęcia prowadzone są przy otwartych ulach. Wtedy w ciągu około 3 godzin można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, sposobu pozyskiwania miodu czy technik ochrony i dbania o owady zapylające.

W okresie zimowym, a dokładnie w styczniu i lutym 2018, organizowane są warsztaty pt. "Co robią pszczoły zimą?". Takie warsztaty są ciekawą propozycją zarówno dla zorganizowanych grup szkolnych, jak i rodzinnych wycieczek.

Opracowano na podstawie:

Silesia Dzieci, Edukacja pszczelarska najmłodszych, http://silesiadzieci.pl/artykul/5815/edukacja-pszczelarska-najmlodszych, Data publikacji: 2017.12.28, Data odczytu: 2017.12.31

Czytaj również:

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1580

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu