Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018

wydarzenie pszczelarskie pszczelarstwo śląskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie luty 2018 2018 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2018 Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele

Działająca przy Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pasieka Edukacyjna Skrzydlaci Przyjaciele prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. W okresie zimowym można skorzystać z warsztatów pod tytułem "Co robią pszczoły zimą"?

Pomysł założenia pasieki był umotywowany głównie chęcią podzielania się pasją i szczerzenia informacji o owadach zapylających. Dzieci i dorośli, którzy odwiedzają Skrzydlatych Przyjaciół mogą dowiedzieć się czym w ogóle jest pasieka, jak wyglądają różnego rodzaju ule, w jaki sposób dba się o pszczoły i dlaczego tak ważna jest ich ochrona.

W okresie wiosenno-letnim zajęcia prowadzone są przy otwartych ulach. Wtedy w ciągu około 3 godzin można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia pszczół, sposobu pozyskiwania miodu czy technik ochrony i dbania o owady zapylające.

W okresie zimowym, a dokładnie w styczniu i lutym 2018, organizowane są warsztaty pt. "Co robią pszczoły zimą?". Takie warsztaty są ciekawą propozycją zarówno dla zorganizowanych grup szkolnych, jak i rodzinnych wycieczek.

Opracowano na podstawie:

Silesia Dzieci, Edukacja pszczelarska najmłodszych, http://silesiadzieci.pl/artykul/5815/edukacja-pszczelarska-najmlodszych, Data publikacji: 2017.12.28, Data odczytu: 2017.12.31

Czytaj również:

Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1387

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Żurawina z miodem i wanilią

Ciasteczka lekko miodowe

Pierniczki świąteczne z miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi