Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka Piotra Czerneckiego Pasieką Roku 2017

pszczelarstwo małopolskie Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu Piotr Czernecki Koło Pszczelarzy Kinga w Starym Sączu Pasieka Roku 2017 Pasieka Roku

Komisja konkursowa Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu uznała pasiekę Piotra Czerneckiego za Pasiekę Roku 2017. Zwycięzca i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy i bony pieniężne.

Do konkursu zostało zgłoszonych 12 pasiek, podzielono je na cztery kategorie na podstawie kryterium ilości pni pszczelich. Komisja konkursowa pracowała nad rozstrzygnięciem konkursu od kilku miesięcy. Już na początku września 2017 r. dokonano przeglądu zgłoszonych pasiek oraz dokonano zapisu fotograficznego. 

Regulamin konkursu określał zasady oceny stanu pasieki. Dla komisji ważne były takie elementy jak: ogólny stan pasieki, miejsce jej usytuowania pod względem bazy pożytkowej oraz bezpieczeństwa dla zwierząt i ludzi. Ponadto w konkursie duże znaczenie miała osoba samego pszczelarza, analizowano jego kwalifikacje, zaangażowanie w działalność stowarzyszeń, chęć udziału w szkoleniach i kursach. Bardzo ważnym elementem oceny był również stan zdrowia pszczół oraz stosowanie w terminie takich zabiegów jak zimowe dokarmianie.

Po długich obradach i dogłębnej analizie wszystkich pasiek zgłoszonych do konkursu wytypowano Pasiekę Roku 2017 za którą uznano Pasiekę Piotra Czerneckiego (Koło Pszczelarzy Kinga w Starym Sączu), a także po trzy wyróżnienia w każdej z kategorii.

Zwycięzcy i wyróżnieni dostali pamiątkowe dyplomy oraz bony do wykorzystania w sklepie Karpackiego Związku Pszczelarzy.

Opracowano na podstawie:

Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu, Pasieka roku 2017, http://www.kzp.nsacz.pl/, Data publikacji: 2017.12.03, Data odczytu: 2017.12.28



Liczba wyświetleń artykułu: 2099

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół M: Asta

Inwertaza i diastaza a podgrzewanie miodu

Miód i jego rodzaje według prawa unijnego

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.