Portal Pszczelarski

Zniszczone ule w Tomicach 2017

pszczelarstwo mazowieckie zniszczone ule zniszczone ule w Tomicach Tomice

Policja z komisariatu w Górze Kalwarii poszukuje sprawcy lub sprawców aktu wandalizmu, którego skutkiem było zabicie siedmiu rodzin pszczelich. Do zdarzenia doszło w miejscowości Tomice (województwo mazowieckie), na terenie należącym do Lasów Państwowych. 

26 grudnia 2017 r. do komisariatu w Górze Kalwarii zgłosił się pszczelarz, który zawiadomił policjantów o zniszczeniu przez nieznanego sprawce jego siedmiu uli. W wyniku połamania ścianek pni pszczelich oraz wyrzucenia ramek z zawartością, owady znalazły się na ziemi. Prawdopodobnie w wyniku wychłodzenia lub uszkodzeń owady zginęły.

Dla każdego hodowcy strata nawet jednej rodziny pszczelej jest niezwykle odczuwalna. Utrzymanie pszczół w dobrej formie, szczególnie w okresie zimowym jest bardzo trudne i wymaga włożenia ogromu pracy. Ponadto od kilku lat głośno mówi się o niebezpieczeństwach jakie niesie za sobą stopniowe wymieranie owadów zapylających. Dlatego tak bardzo bulwersuje fakt bezsensowego zabijania tych jakże pożytecznych owadów.

Każdy akt wandalizmu powinien być piętnowany, a tym bardziej, jeżeli jest on wymierzony w tak bezbronne istoty jak owady. Dlatego też, każda osoba, która może pomóc w odnalezieniu sprawcy proszona jest o kontakt z komisariatem policji w Górze Kalwarii.

Opracowano na podstawie:

Warszawa w pigułce, Zabił siedem pszczelich rodzin. Policja szuka świadków., https://warszawawpigulce.pl/zabil-siedem-pszczelich-rodzin-policja-szuka-swiadkow/, Data publikacji: 2017.12.27, Data odczytu: 2017.12.29Liczba wyświetleń artykułu: 1125

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.