Portal Pszczelarski

Gmina Czarny Dunajec przekazuje pszczelarzom 21 sadzonek lipy 2017

Sadzonka lipy.

pszczelarstwo małopolskie Czarny Dunajec rośliny miododajne akcja pszczelarska

Władze gminy przekazały pszczelarzom sadzonki drzewek miododajnych. Władze zapowiadają, kontynuację akcji w kolejnych latach.

Regionalny portal Tygodnika Podhalańskiego informuje, iż na wniosek Związku Pszczelarzy gmina zakupiła i przekazała pszczelarzom 21 sadzonek lipy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, pani Magdalena Jarosz potwierdza, że to nie jest ostatnie słowo gminy w tej sprawie. W przyszłym roku planowane jest zakupienie kolejnych sadzonek i przekazanie ich zainteresowanych pszczelarzom.

Czarny Dunajec to kolejna gmina, która zdecydowała się na taki sposób dbania o środowisko naturalne i wpieranie pszczół. Na pewno duży wpływ na to miał fakt , iż sołtys Odrowąża jest jednocześnie zapalonym pszczelarzem. Józef Bobek, zaznacza jak wiele szkód dla natury przynosi niekontrolowana wycinka drzew.

Sam sołtys uważa, iż powinien istnieć prawny obowiązek uzupełnienia nasadzenia po każdorazowej wycince drzew. Dotyczy to nie tylko drzew miododajnych, ale również innych, takich jak klony, jawory, buki czy dęby.

Opracowano na podstawie:

24tp.pl., Pszczelarze z gminy Czarny Dunajec posadzili lipy, http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/44259, Data publikacji: 2017.12.25, Data odczytu: 2017.12.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 1226

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasteczka lekko miodowe

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)