Portal Pszczelarski

Gmina Czarny Dunajec przekazuje pszczelarzom 21 sadzonek lipy 2017

Sadzonka lipy.

pszczelarstwo małopolskie Czarny Dunajec rośliny miododajne akcja pszczelarska

Władze gminy przekazały pszczelarzom sadzonki drzewek miododajnych. Władze zapowiadają, kontynuację akcji w kolejnych latach.

Regionalny portal Tygodnika Podhalańskiego informuje, iż na wniosek Związku Pszczelarzy gmina zakupiła i przekazała pszczelarzom 21 sadzonek lipy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, pani Magdalena Jarosz potwierdza, że to nie jest ostatnie słowo gminy w tej sprawie. W przyszłym roku planowane jest zakupienie kolejnych sadzonek i przekazanie ich zainteresowanych pszczelarzom.

Czarny Dunajec to kolejna gmina, która zdecydowała się na taki sposób dbania o środowisko naturalne i wpieranie pszczół. Na pewno duży wpływ na to miał fakt , iż sołtys Odrowąża jest jednocześnie zapalonym pszczelarzem. Józef Bobek, zaznacza jak wiele szkód dla natury przynosi niekontrolowana wycinka drzew.

Sam sołtys uważa, iż powinien istnieć prawny obowiązek uzupełnienia nasadzenia po każdorazowej wycince drzew. Dotyczy to nie tylko drzew miododajnych, ale również innych, takich jak klony, jawory, buki czy dęby.

Opracowano na podstawie:

24tp.pl., Pszczelarze z gminy Czarny Dunajec posadzili lipy, http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/44259, Data publikacji: 2017.12.25, Data odczytu: 2017.12.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 1069

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem