Portal Pszczelarski

Gmina Czarny Dunajec przekazuje pszczelarzom 21 sadzonek lipy 2017

Sadzonka lipy.

pszczelarstwo małopolskie Czarny Dunajec rośliny miododajne akcja pszczelarska

Władze gminy przekazały pszczelarzom sadzonki drzewek miododajnych. Władze zapowiadają, kontynuację akcji w kolejnych latach.

Regionalny portal Tygodnika Podhalańskiego informuje, iż na wniosek Związku Pszczelarzy gmina zakupiła i przekazała pszczelarzom 21 sadzonek lipy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, pani Magdalena Jarosz potwierdza, że to nie jest ostatnie słowo gminy w tej sprawie. W przyszłym roku planowane jest zakupienie kolejnych sadzonek i przekazanie ich zainteresowanych pszczelarzom.

Czarny Dunajec to kolejna gmina, która zdecydowała się na taki sposób dbania o środowisko naturalne i wpieranie pszczół. Na pewno duży wpływ na to miał fakt , iż sołtys Odrowąża jest jednocześnie zapalonym pszczelarzem. Józef Bobek, zaznacza jak wiele szkód dla natury przynosi niekontrolowana wycinka drzew.

Sam sołtys uważa, iż powinien istnieć prawny obowiązek uzupełnienia nasadzenia po każdorazowej wycince drzew. Dotyczy to nie tylko drzew miododajnych, ale również innych, takich jak klony, jawory, buki czy dęby.

Opracowano na podstawie:

24tp.pl., Pszczelarze z gminy Czarny Dunajec posadzili lipy, http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/44259, Data publikacji: 2017.12.25, Data odczytu: 2017.12.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 1004

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.