Portal Pszczelarski

Gmina Czarny Dunajec przekazuje pszczelarzom 21 sadzonek lipy 2017

Sadzonka lipy.

pszczelarstwo małopolskie Czarny Dunajec rośliny miododajne akcja pszczelarska

Władze gminy przekazały pszczelarzom sadzonki drzewek miododajnych. Władze zapowiadają, kontynuację akcji w kolejnych latach.

Regionalny portal Tygodnika Podhalańskiego informuje, iż na wniosek Związku Pszczelarzy gmina zakupiła i przekazała pszczelarzom 21 sadzonek lipy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, pani Magdalena Jarosz potwierdza, że to nie jest ostatnie słowo gminy w tej sprawie. W przyszłym roku planowane jest zakupienie kolejnych sadzonek i przekazanie ich zainteresowanych pszczelarzom.

Czarny Dunajec to kolejna gmina, która zdecydowała się na taki sposób dbania o środowisko naturalne i wpieranie pszczół. Na pewno duży wpływ na to miał fakt , iż sołtys Odrowąża jest jednocześnie zapalonym pszczelarzem. Józef Bobek, zaznacza jak wiele szkód dla natury przynosi niekontrolowana wycinka drzew.

Sam sołtys uważa, iż powinien istnieć prawny obowiązek uzupełnienia nasadzenia po każdorazowej wycince drzew. Dotyczy to nie tylko drzew miododajnych, ale również innych, takich jak klony, jawory, buki czy dęby.

Opracowano na podstawie:

24tp.pl., Pszczelarze z gminy Czarny Dunajec posadzili lipy, http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/44259, Data publikacji: 2017.12.25, Data odczytu: 2017.12.27

Czytaj również:

Rośliny miododajne, rośliny pożytkowe, rośliny pszczelarskie - spisLiczba wyświetleń artykułu: 1146

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół