Portal Pszczelarski

We Wrocławiu powstanie łąka miodna i hotel na pszczół

pszczelarstwo dolnośląskie hotel dla pszczół łąka miodna

We Wrocławiu, na osiedlu Kuźniki, pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską, powstanie łąka miodna i hotel dla zapylaczy. Jest to jedna z 8 inwestycji, jakie wygrały w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Jak możemy się dowiedzieć z portalu Tu Wrocław - w tegorocznej edycji udział wzięło 39 projektów. Zostały one wytypowane przez specjalną komisję, natomiast głosowanie dogrywkowe trwało od 6 do 13 grudnia. Wybranych inwestycji jest osiem, a kosztować one będą łącznie 2,5 miliona złotych.

Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy ma zostać zrealizowany pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską. Autorzy pomysłu podkreślają, że te, porośnięte miododajnymi drzewami tereny, aż proszą się o uporządkowanie i zagospodarowanie. Planowane jest stworzenie tematycznej łąki kwietnej, która będzie miejscem pożytku dla owadów, a dzięki montażowi leżaków i wygodnych ławek, stanie się również idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu dla mieszkańców.

Ponadto, zwycięski projekt zakłada montaż około 20 domków dla zapylaczy. Pojawił się również pomysł, aby uzyskany miód trafiał na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zaznaczyć, iż pomysłodawcy projektu zapewniają, iż teren na którym planowana jest inwestycja, jest na tyle bezpiecznie oddalony od terenów zamieszkanych, że owady nie będą stwarzały żadnego zagrożenia.

W głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 10 000 ważnych głosów. Głosować mógł każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od miejsca zameldowania. Każdy oddawał głos tylko raz na dwa projekty: jeden mały do 250 tys. i jeden duży do 500 tys zł. Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy otrzymał ich aż 1737, co uplasowało go na drugim miejscu wśród tzw. "małych projektów".

Opracowano na podstawie:

Tu Wrocław, Zielone przystanki i hotele dla zapylaczy – wrocławianie zdecydowali, na co miasto wyda dodatkowe 2,5 mln zł z WBO, https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,zielone-przystanki-i-hotele-dla-zapylaczy-wroclawianie-zdecydowali-na-co-miasto-wyda-dodatkowe-2-5-mln-zl-z-wbo,wia5-3266-37875.html, Data publikacji: 2017.12.15, Data odczytu: 2017.12.16Liczba wyświetleń artykułu: 1579

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Marketing pszczelarski w teorii – dystrybucja

Marketing pszczelarski – Public Relations (PR)

Czereśnia, wiśnia ptasia, trześnia – roślina miododajna

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie