Portal Pszczelarski

We Wrocławiu powstanie łąka miodna i hotel na pszczół

pszczelarstwo dolnośląskie hotel dla pszczół łąka miodna

We Wrocławiu, na osiedlu Kuźniki, pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską, powstanie łąka miodna i hotel dla zapylaczy. Jest to jedna z 8 inwestycji, jakie wygrały w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Jak możemy się dowiedzieć z portalu Tu Wrocław - w tegorocznej edycji udział wzięło 39 projektów. Zostały one wytypowane przez specjalną komisję, natomiast głosowanie dogrywkowe trwało od 6 do 13 grudnia. Wybranych inwestycji jest osiem, a kosztować one będą łącznie 2,5 miliona złotych.

Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy ma zostać zrealizowany pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską. Autorzy pomysłu podkreślają, że te, porośnięte miododajnymi drzewami tereny, aż proszą się o uporządkowanie i zagospodarowanie. Planowane jest stworzenie tematycznej łąki kwietnej, która będzie miejscem pożytku dla owadów, a dzięki montażowi leżaków i wygodnych ławek, stanie się również idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu dla mieszkańców.

Ponadto, zwycięski projekt zakłada montaż około 20 domków dla zapylaczy. Pojawił się również pomysł, aby uzyskany miód trafiał na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zaznaczyć, iż pomysłodawcy projektu zapewniają, iż teren na którym planowana jest inwestycja, jest na tyle bezpiecznie oddalony od terenów zamieszkanych, że owady nie będą stwarzały żadnego zagrożenia.

W głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 10 000 ważnych głosów. Głosować mógł każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od miejsca zameldowania. Każdy oddawał głos tylko raz na dwa projekty: jeden mały do 250 tys. i jeden duży do 500 tys zł. Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy otrzymał ich aż 1737, co uplasowało go na drugim miejscu wśród tzw. "małych projektów".

Opracowano na podstawie:

Tu Wrocław, Zielone przystanki i hotele dla zapylaczy – wrocławianie zdecydowali, na co miasto wyda dodatkowe 2,5 mln zł z WBO, https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,zielone-przystanki-i-hotele-dla-zapylaczy-wroclawianie-zdecydowali-na-co-miasto-wyda-dodatkowe-2-5-mln-zl-z-wbo,wia5-3266-37875.html, Data publikacji: 2017.12.15, Data odczytu: 2017.12.16Liczba wyświetleń artykułu: 1731

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom