Portal Pszczelarski

We Wrocławiu powstanie łąka miodna i hotel na pszczół

pszczelarstwo dolnośląskie hotel dla pszczół łąka miodna

We Wrocławiu, na osiedlu Kuźniki, pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską, powstanie łąka miodna i hotel dla zapylaczy. Jest to jedna z 8 inwestycji, jakie wygrały w tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Jak możemy się dowiedzieć z portalu Tu Wrocław - w tegorocznej edycji udział wzięło 39 projektów. Zostały one wytypowane przez specjalną komisję, natomiast głosowanie dogrywkowe trwało od 6 do 13 grudnia. Wybranych inwestycji jest osiem, a kosztować one będą łącznie 2,5 miliona złotych.

Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy ma zostać zrealizowany pomiędzy ulicami Hermanowską i Chociebuską. Autorzy pomysłu podkreślają, że te, porośnięte miododajnymi drzewami tereny, aż proszą się o uporządkowanie i zagospodarowanie. Planowane jest stworzenie tematycznej łąki kwietnej, która będzie miejscem pożytku dla owadów, a dzięki montażowi leżaków i wygodnych ławek, stanie się również idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu dla mieszkańców.

Ponadto, zwycięski projekt zakłada montaż około 20 domków dla zapylaczy. Pojawił się również pomysł, aby uzyskany miód trafiał na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Warto zaznaczyć, iż pomysłodawcy projektu zapewniają, iż teren na którym planowana jest inwestycja, jest na tyle bezpiecznie oddalony od terenów zamieszkanych, że owady nie będą stwarzały żadnego zagrożenia.

W głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 10 000 ważnych głosów. Głosować mógł każdy mieszkaniec Wrocławia niezależnie od miejsca zameldowania. Każdy oddawał głos tylko raz na dwa projekty: jeden mały do 250 tys. i jeden duży do 500 tys zł. Projekt łąki miodnej i hoteli dla zapylaczy otrzymał ich aż 1737, co uplasowało go na drugim miejscu wśród tzw. "małych projektów".

Opracowano na podstawie:

Tu Wrocław, Zielone przystanki i hotele dla zapylaczy – wrocławianie zdecydowali, na co miasto wyda dodatkowe 2,5 mln zł z WBO, https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,zielone-przystanki-i-hotele-dla-zapylaczy-wroclawianie-zdecydowali-na-co-miasto-wyda-dodatkowe-2-5-mln-zl-z-wbo,wia5-3266-37875.html, Data publikacji: 2017.12.15, Data odczytu: 2017.12.16Liczba wyświetleń artykułu: 1391

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.