Portal Pszczelarski

Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskiego - Relacja

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie relacja z wydarzenia pszczelarstwo miejskie pasieka miejska pasieka na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, w dniu 7 grudnia 2017 r. odbyła się konferencja szkoleniowa zatytułowana: "Pszczelarstwo i gospodarka pasieczna szansą na rozwój regionu kujawsko-pomorskego". Jednym z tematów konferencji była hodowla pszczół w mieście i zakładanie pasiek na dachach budynków. W tym temacie, Urząd Marszałkowski ma już pewne doświadczenie. 

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego, hodowla pszczół w miastach zyskuje coraz większą popularność. Również w Polsce obserwujemy rozwój takiego modelu prowadzenia hodowli pszczół, z oczywistym zachowaniem odpowiedniej odległości pasieki od ludzi, aby owady czuły się bezpiecznie i były spokojne.

Urząd Marszałkowski w Toruniu, także może się pochwalić własną pasieką. Od 2016 roku, na dachu budynku znajduje się pięć pszczelich rodzin, z czego każda liczy około 35 tysięcy owadów. Fachową opiekę nad pszczołami sprawuje oczywiście Regionalny Związek Pszczelarzy w Toruniu. Warto zaznaczyć, że przeprowadzone szczegółowe badania potwierdziły, iż wyprodukowany tu miód jest czysty, zdrowy i bezpieczny. W województwie podobny projekt jest prowadzony również przez Centralne Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

Marszałek Województwa – Piotr Całbecki – wielokrotnie w swoich wystąpieniach zaznaczał, jak ważne jest promowanie pracy pszczół i pszczelarstwa w Polsce. Zwraca on zawsze uwagę na fakt, że pszczoły w miastach czują się bardzo dobrze i szybko przyzwyczajają się do nowych warunków. 

Zorganizowana 7 grudnia konferencja była skierowana głównie do osób planujących założenie własnej pasieki w mieście. Uczestnicy dyskutowali o zasadach hodowli pszczół na dachach, a także na temat możliwości eliminowania przyczyn masowego ginięcia pszczół poprzez właściwą gospodarkę pasieczną.

 


Opracowano na podstawie:

Komunikat biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu z dnia 28 listopada 2017 roku, Jak założyć pasiekę w mieście, http://kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/31713-jak-zalozyc-pasieke-w-miescie-marszalek-zaprasza-na-konferencje, Data publikacji: 2017.11.28, Data odczytu: 2017.12.19Liczba wyświetleń artykułu: 889

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.