Portal Pszczelarski

Wystawa Pszczoły w Mysłowicach 2017

pszczelarstwo śląskie wydarzenia pszczelarskie wystawa pszczelarska grudzień 2017 2017 Mysłowice

Jeszcze do końca grudnia można odwiedzić galerię sztuki M2 w Mysłowicach, gdzie trwa wystawa zatytułowana "Pszczoły". Wystawa została zorganizowana przez wydawnictwo Dwie Siostry, jako dopełnienie książki autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. 

Książka pod tytułem "Pszczoły" to wielkoformatowy album, na który składa się ponad 30 wielkich, rozkładanych plansz. Misternie wykonane ilustracje oraz krótkie, przystępne opisy pomagają zapoznać się z tajnikami życia pszczół i pracy pszczelarza. Książka została stworzona z myślą o dzieciach, ale z powodzeniem może cieszyć oko nie tylko najmłodszych.

Jak informuje Mysłowicki Ośrodek Kultury, wydawnictwo "Dwie siostry" postanowiło w pełni wykorzystać dydaktyczny potencjał wydanego albumu i tak powstał pomysł na wystawę. Ilustracje z książki zostały przeniesione na wielkie płócienne plansze. Ta atrakcyjna forma, pozwala na ciekawe uzupełnienie zajęć dydaktycznych w szkołach, a także może być wstępem do rozmowy z dziećmi o ekologii i pracy pszczelarza i istotnym znaczeniu pszczół w naszym środowisku.

Wystawa w Galerii M2, zlokalizowanej w Mysłowickim Ośrodku Kultury, potrwa do 31 grudnia 2017 r.

Opracowano na podstawie:

Mysłowicki Ośrodek Kultury, Wystawa „Pszczoły” w Galerii M2, http://www.m-ok.pl/wystawa-pszczoly-galerii-m2/, Data publikacji: 2017.12.12, Data odczytu: 2017.12.17Liczba wyświetleń artykułu: 1537

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie