Portal Pszczelarski

Ubezpieczenie pasieki powoli staje się koniecznością

pszczelarstwo w Polsce ubezpieczenie pasieki

Pomimo faktu, iż obowiązkowe ubezpieczenia rolne nie obejmują pasiek, to niektórzy ubezpieczyciele posiadają w swoich produktach takie ubezpieczenia w ramach dodatkowych usług. Rok 2017 pokazał wielu rolnikom jak niszczycielski w skutkach może być huragan, nawałnica czy przymrozki. Wielu pszczelarzy cierpi głównie z powodu zniszczeń spowodowanych przez zwierzęta, a należy pamiętać, że nie każde ubezpieczenie pokryje takie straty.

Właściciele pasiek nie są objęci obowiązkowym ubezpieczeniem rolnym, ale warto wiedzieć, iż niektórzy ubezpieczyciele dają możliwość zawarcia takiego ubezpieczenia w ramach oferowanych produktów dodatkowych. 

Zwykle umowę taką zawiera się na okres roku przy pasiece posiadającej co najmniej 5 pni pszczelich. W zakresie podstawowym obejmuje ona ubezpieczenie od negatywnych skutków warunków atmosferycznych, działania osób trzecich czy niezawinionego zniszczenia podczas transportu. Dopiero po opłaceniu składek dodatkowych można zabezpieczyć się przed stratami wynikającymi z kradzieży czy zatrucia środkami ochrony roślin. Niestety w większości przypadków polisy oferowane przez Towarzystwa Ubezpieczeń wyłączają swoją odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez zwierzęta.

Przykład jednego z pszczelarzy z okolic Pruchnika, który doznał szkód w wysokości 10 tysięcy złotych w związku ze zniszczeniem uli przez niedźwiedzia, pokazuje jak ważne jest świadome zawieranie tego typu ubezpieczeń. 

Należy bowiem wiedzieć, że istnieje możliwość zmiany wyłączeń jakie stosowane są w polisach ubezpieczeniowych i dostosowania zakresu ochrony do potrzeb klienta. Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy brokerów, którzy pomogą nam dopasować rodzaj i zakres polisy do naszych potrzeb.

Opracowano na podstawie:

Agro Fakt, 100 dni KOWR - jakie sprawy można w nim załatwić?, https://www.agrofakt.pl/100-dni-kowr-sprawy-mozna-nim-zalatwic/, Data punlikacji: 2017.08.08, Data odczytu: 2017.12.14

Biznes Interia, Wyższe dopłaty do ubezpieczeń robią swoje, http://biznes.interia.pl/ubezpieczenia/news/wyzsze-doplaty-do-ubezpieczen-robia-swoje,2549136,1020, Data publikacji: 2017.12.14, Data odczytu: 2017.12.14Liczba wyświetleń artykułu: 1830

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.