Portal Pszczelarski

RKP BARĆ w Bielińcu najbardziej aktywnym kołem do 25 członków na Podkarpaciu 2017

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu podczas odbierania nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie 2017

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie konkurs pszczelarski

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu, w III edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Związek Pszczelarski w Rzeszowie, Marszałka Województwa Podkarpackiego i prezesa  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie" organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej pn.: "Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie", zdobyło pierwsze miejsce na Podkarpaciu wśród kół liczących do 25 członków.

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu laureatem konkursu na Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie 2017

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu powstało w 2016 roku. Na początku działalności zrzeszało 17 członków, co dawało 187 rodzin pszczelich. W listopadzie 2017 roku koło zrzesza już  23 członków z 491 rodzinami pszczelimi. W okresie dwóch lat wszyscy członkowie koła przeszli szkolenia w zakresie hodowli pszczół i ich chorób oraz pracy w pasiece stacjonarnej i wędrownej.

Koło specjalizuje się w produkcji miodów z facelii, nawłoci i miodów wielokwiatowych. Zajmuje się produkcją figur woskowych oraz nalewek na bazie miodu (miodówka na bazie trzech miodów), winogronowa z miodem i trójniak.

Koło pozyskuje również dotacje unijne, dzięki którym organizuje szkolenia i wyjazdy edukacyjne. Dzięki wsparciu Stanisława Garbacza, burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, jest duża nadzieja, że koło będzie się dalej rozwijać.

- Znając jak blisko na sercu leży powiat niżański staroście Panu Robertowi Bednarzowi, będziemy działać jeszcze prężnej. - zapowiada Wacław Piędel, Prezes RKP BARĆ w Bielińcu.

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie koło otrzymało suszarkę do pyłku, odstojnik do miodu, formę silikonową świerk oraz książkę "Wielki poradnik pasieczny".

- Zakładamy, że założony cel został osiągnięty, ale to nie koniec, bo mamy zamiar dalej się rozwijać i zdobywać kolejne nagrody. Głównym celem naszego koła jest pomagać rolnictwu. To dzięki pszczołom rolnicy uzyskują lepszą jakość i ilość produktów. - kwituje Wacław Piędel.



Liczba wyświetleń artykułu: 2482

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-11-26 09:20:50

Widać, że pszczelarze z Bielińca nie próżnują :) Osobiście gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!



  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich