Portal Pszczelarski

RKP BARĆ w Bielińcu najbardziej aktywnym kołem do 25 członków na Podkarpaciu 2017

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu podczas odbierania nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie 2017

pszczelarstwo podkarpackie Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu Wacław Piędel Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie konkurs pszczelarski

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu, w III edycji konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Związek Pszczelarski w Rzeszowie, Marszałka Województwa Podkarpackiego i prezesa  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na "Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie" organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej pn.: "Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie", zdobyło pierwsze miejsce na Podkarpaciu wśród kół liczących do 25 członków.

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu laureatem konkursu na Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie 2017

Regionalne Koło Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu powstało w 2016 roku. Na początku działalności zrzeszało 17 członków, co dawało 187 rodzin pszczelich. W listopadzie 2017 roku koło zrzesza już  23 członków z 491 rodzinami pszczelimi. W okresie dwóch lat wszyscy członkowie koła przeszli szkolenia w zakresie hodowli pszczół i ich chorób oraz pracy w pasiece stacjonarnej i wędrownej.

Koło specjalizuje się w produkcji miodów z facelii, nawłoci i miodów wielokwiatowych. Zajmuje się produkcją figur woskowych oraz nalewek na bazie miodu (miodówka na bazie trzech miodów), winogronowa z miodem i trójniak.

Koło pozyskuje również dotacje unijne, dzięki którym organizuje szkolenia i wyjazdy edukacyjne. Dzięki wsparciu Stanisława Garbacza, burmistrza Gminy i Miasta Ulanów, jest duża nadzieja, że koło będzie się dalej rozwijać.

- Znając jak blisko na sercu leży powiat niżański staroście Panu Robertowi Bednarzowi, będziemy działać jeszcze prężnej. - zapowiada Wacław Piędel, Prezes RKP BARĆ w Bielińcu.

Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie koło otrzymało suszarkę do pyłku, odstojnik do miodu, formę silikonową świerk oraz książkę "Wielki poradnik pasieczny".

- Zakładamy, że założony cel został osiągnięty, ale to nie koniec, bo mamy zamiar dalej się rozwijać i zdobywać kolejne nagrody. Głównym celem naszego koła jest pomagać rolnictwu. To dzięki pszczołom rolnicy uzyskują lepszą jakość i ilość produktów. - kwituje Wacław Piędel.



Liczba wyświetleń artykułu: 3280

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-11-26 09:20:50

Widać, że pszczelarze z Bielińca nie próżnują :) Osobiście gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!



  Współpracują z portalem:

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Propolis - produkt pszczeli

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor