Portal Pszczelarski

10-miesięczny kurs pszczelarski w Krakowie 2018

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie kurs pszczelarski 2018 Kraków Kurs pszczelarski w Krakowie 2018 Akademia Pszczelarza Wiesław Pamuła Jan Ślósarz Michał Kolasa Przemysław Szeliga Stanisław Król Tadeusz Dudek

Akademia Pszczelarza, w skład której wchodzi wielu doświadczonych i powszechnie cenionych polskich pszczelarzy: Wiesław Pamuła, Jan Ślósarz, Michał Kolasa, Przemysław Szeliga, Stanisław Król, Tadeusz Dudek, serdecznie zaprasza na kurs pszczelarski do Krakowa.

Kurs pszczelarski odbędzie się w Krakowie, w terminie od 03.02.2018 r. do końca listopada 2018 r. i obejmować będzie:

  • 40 godzin zajęć teoretycznych oraz
  • 30 godzin zajęć praktycznych.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w godzinach od 9:00 do 15:00, na terenie Ogrodu Botanicznego w Krakowie, w Pasiece Uniwersyteckiej.

Kurs skierowany jest do wszystkich osób, które planują założyć pasiekę oraz tych, którzy swoją przygodę z pszczelarstwem niedawno rozpoczęli. Tematyka kursu pszczelarskiego pozwoli jego uczestnikom uzyskać informacje m.in. na temat tego:

  • Jak założyć pasiekę?
  • Czym się kierować przy wyborze miejsca pod pasieczysko?
  • Jakich błędów unikać na początku drogi pszczelarskiej?
  • Jak gromadzić sprzęt pszczelarski?
  • Od kogo bezpiecznie kupić pszczoły i jak oceniać ich kondycję?

Koszt udziału w kursie pszczelarskim wynosi 590 zł/osobę.

Po więcej informacji na temat kursu oraz możliwości zapisu na niego odsyłamy na adres mailowy organizatora: kurs@akademia-pszczelarza.pl

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6227

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lordszarqad 2017-11-26 20:23:48

Czy po takim kursie można przejść na KRUS

eryk16 2017-12-02 05:47:44

Na 99% nie. Po odbyciu studiów rolniczych lub zrobieniu kursu kończącego się egzaminem zawodowym w zawodzie technik-pszczelarz tak.  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Banan w cieście

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Puchowa owsianka na różanym mleku

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.