Portal Pszczelarski

10-miesięczny kurs pszczelarski w Krakowie 2018

pszczelarstwo małopolskie wydarzenie pszczelarskie kurs pszczelarski 2018 Kraków Kurs pszczelarski w Krakowie 2018 Akademia Pszczelarza Wiesław Pamuła Jan Ślósarz Michał Kolasa Przemysław Szeliga Stanisław Król Tadeusz Dudek

Akademia Pszczelarza, w skład której wchodzi wielu doświadczonych i powszechnie cenionych polskich pszczelarzy: Wiesław Pamuła, Jan Ślósarz, Michał Kolasa, Przemysław Szeliga, Stanisław Król, Tadeusz Dudek, serdecznie zaprasza na kurs pszczelarski do Krakowa.

Kurs pszczelarski odbędzie się w Krakowie, w terminie od 03.02.2018 r. do końca listopada 2018 r. i obejmować będzie:

  • 40 godzin zajęć teoretycznych oraz
  • 30 godzin zajęć praktycznych.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu, w soboty, w godzinach od 9:00 do 15:00, na terenie Ogrodu Botanicznego w Krakowie, w Pasiece Uniwersyteckiej.

Kurs skierowany jest do wszystkich osób, które planują założyć pasiekę oraz tych, którzy swoją przygodę z pszczelarstwem niedawno rozpoczęli. Tematyka kursu pszczelarskiego pozwoli jego uczestnikom uzyskać informacje m.in. na temat tego:

  • Jak założyć pasiekę?
  • Czym się kierować przy wyborze miejsca pod pasieczysko?
  • Jakich błędów unikać na początku drogi pszczelarskiej?
  • Jak gromadzić sprzęt pszczelarski?
  • Od kogo bezpiecznie kupić pszczoły i jak oceniać ich kondycję?

Koszt udziału w kursie pszczelarskim wynosi 590 zł/osobę.

Po więcej informacji na temat kursu oraz możliwości zapisu na niego odsyłamy na adres mailowy organizatora: kurs@akademia-pszczelarza.pl

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 7000

Komentarze z forum pszczelarskiego

Lordszarqad 2017-11-26 20:23:48

Czy po takim kursie można przejść na KRUS

eryk16 2017-12-02 05:47:44

Na 99% nie. Po odbyciu studiów rolniczych lub zrobieniu kursu kończącego się egzaminem zawodowym w zawodzie technik-pszczelarz tak.



  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.