Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki w Kalifornii. Zginęło kilka milionów pszczół

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA śmierć pszczół Nathan Smith

Jak donosi serwis Sputnik News, w nocy z 1 na 2 listopada 2017 r. w amerykańskim mieście Auburn (Kalifornia) doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Ciężarówka, którą przewożono kilka milionów pszczół uległa wypadkowi.

Z relacji kierowcy wynika, że felarnej nocy padał deszcz, a na drodze doszło do gwałtownego zatrzymania ruchu. Śliska nawierzchnia i szybki manewr skrętu doprowadziły do wjechania ciężarówki przewożącej kilkaset zasiedlonych uli w nasyp na poboczu. W wyniku zderzenia większość uli zleciało z naczepy uszkadzając się i powodując niemałe poruszenie wśród pszczół.

W związku z tym, że wypadek miał miejsce w nocy oraz, że warunki pogodowe nie były sprzyjające podjęto decyzję o "humanitarnym zatrzymaniu pszczół" poprzez ich zabicie opryskami wodą z mydłem. Według Telewizji Fox 40 wszystkie owady zginęły. Straty w pogłowiu pszczół zostały wycenione na ponad milion dolarów. 

Właściciel pszczół, pszczelarz Nathan Smith powiedział KTXL-TV, że transport pszczół z Montany do Kalifornii miał posłużyć zapylaniu kwiatów drzew migdałowych, które w tamtym regionie występują dość obficie.

Opracowano na podstawie:

Sputnik Polska,USA: W wypadku zginęły pszczoły za ponad milion dolarów, https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201711046634524-USA-pszczoly-Sputnik/, Data publikacji: 2017.11.04, Data odczytu: 2017.11.21

The Times of India, 1 million bees killed afted Northern California truck crash, https://timesofindia.indiatimes.com/world/us/1-million-bees-killed-after-northern-california-truck-crash/articleshow/61502492.cms, Data publikacji: 2017.11.04, Data odczytu: 2017.11.21

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1143

Komentarze z forum pszczelarskiego

eryk16

2017-11-23 12:10:05

Tyle istnień w jednym momencie skończyło żywot. Nie wiem czy akurat topienie pszczół wodą z mydłem jest najbardziej humanitarnym sposobem...

blondynekkrk

2017-12-10 11:05:35

Nie wierzę, że nie dało się ściągnąć okolicznych pszczelarzy by uratowano przynajmniej część pszczół...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.