Portal Pszczelarski

Czy sesja ciężarnej kobiety z pszczołami wpłynęła na śmierć jej dziecka?

Źródło zdjęcia: facebook.com/kendrahdamis/photos/pcb.226118194581429/226117641248151/?type=3&theater Autor: Kendrah Damis Photography

pszczelarstwo na świecie pszczoły na brzuchu Emily Mueller sesja zdjęciowa z pszczołami

Emily Mueller, 33-letnia mieszkanka Akron w stanie Ohio (Stany Zjednoczone) prowadzi wraz z mężem pasiekę składającą się z 24 pni pszczelich. W pszczołach jest dosłownie zakochana. Nie boi się ich, dlatego też zdecydowała się na niecodzienną sesję zdjęciową będąc z czwartym dzieckiem w ciąży.

28 sierpnia 2017 r. Emily udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z 20 tysiącami pszczół siedzących na jej widocznym już brzuchu. Choć wiele osób komentowało ten fakt dość nieprzychylnie, to kobieta nie przejmowała się tym specjalnie, twierdząc, że pszczoły od zawsze zajmowały w jej życiu ważne miejsce i w ten sposób chciała, aby były wyróżnione przy narodzinach jej syna - Emersyna.

Przez całą ciążę kobieta czuła się znakomicie i nic nie wskazywało, że może dojść do tragedii. Jak informuje mirror.co.uk, tydzień przed rozwiązaniem ciąży, Emily przestała czuć ruchy dziecka i zaczęła miewać nietypowe skurcze. Bez zbędnej zwłoki udała się z mężem do szpitala, gdzie po wykonaniu badania USG potwierdził się najgorszy możliwy scenariusz. Dziecko nie dawało oznak życia. Emily Mueller urodziła martwego synka.

W sieci pojawiają się komentarze, że sesja z pszczołami w trakcie ciąży była przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i świadomym narażaniem zdrowia siebie i nienarodzonego dziecka. Część osób sugeruje, że pszczoły mogły częściowo przyczynić się do śmierci dziecka z racji dużego, punktowego nacisku na brzuch matki. Innego zdania jest Emily, która odniosła się do komentarzy na swoim profilu Facebookowym: "Czytamy, że zaszkodziliśmy naszemu synowi sesją z pszczołami. Pomyślcie, jak niedorzeczna jest hipoteza, że fotografie z 28 sierpnia mają związek z naszą stratą, do której doszło 11 listopada. To moja trzecia ciąża, odkąd pracuję jako pszczelarka. Pszczoły nie powodują, że dzieci rodzą się martwe."[1] 

Aby to potwierdzić oddała łożysko do badania. Zdaniem lekarzy śmierć mogła być spowodowana problemami z krzepliwością krwi, które często występują w rodzinie Muellerów.

A zatem czy sesja ciężarnej kobiety z pszczołami wpłynęła na śmierć jej dziecka? Najprawdopodobniej nie, niemniej kontrowersyjny temat sesji zdjęciowej i pszczół szybko zatacza kręgi w plotkarskich serwisach internetowych. 

Opracowano na podstawie:

Fakt, Pozowała z pszczołami na brzuchu. Jej dziecko urodziło się martwe, http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/pozowala-z-pszczolami-na-brzuchu-jej-dziecko-urodzilo-sie-martwe/yt5vzm1, Data publikacji: 2017.11.19, Data odczytu: 2017.11.21

Mirror, Mum who posed with 20,000 bees for maternity shoot left heartbroken as baby is stillborn, http://www.mirror.co.uk/news/world-news/mum-who-posed-20000-bees-11536498, Data publikacji: 2017.11.17, Data odczytu: 2017.11.21

[1] Planeta.fm, Ciężarna pozowała do zdjęć z rojem pszczół. Urodziła martwe dziecko, http://www.planeta.fm/Newsy/O-tym-sie-mowi/Ciezarna-pozowala-do-zdjec-z-rojem-pszczol-Urodzila-martwe-dziecko, Data publikacji: 2017.11.21, Data odczytu: 2017.11.21

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2649

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-11-21 14:24:02

A ja uważam, że to głupota w najczystszej postaci. Nie daj Boże, żeby pszczoła użądliła kobietę, a ta w panice wykonała niepewny ruch lub uderzyła się o brzuch... Amerykanie chyba nie zaskakują inteligencją...

arek

2017-11-21 15:48:02

Ale dopięła swego - jest popularna. Szkoda tylko syna.

eryk16

2017-11-23 12:11:51

Bzdura. Pszczoły na pewno nie mają wpływu na śmierć dziecka. Co innego jakby użądliły matkę. Przecież nie jest powiedziane, że może matka jest odporna na jad pszczół, ale jej dziecko już nie...

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.