Portal Pszczelarski

Pasieka Na ogrodzie z nagrodami 2017

pszczelarstwo podkarpackie XIII Podkarpackie Święto Miodu Wacław Piędel Pasieka Na ogrodzie Tadeusz Dylon Lucjan Kuźniar

Na  terenie obiektów Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie zostało zorganizowane XIII Podkarpackie Święto Miodu, podczas którego swoje stoiska kiermaszowe zaprezentowały gospodarstwa pasieczne z Podkarpacia.

W czasie uroczystości wykład pn. "Warroza, nosema ceranae – choroby pszczół i sposób walki z nimi" wygłosił prof. Paweł Chorobiński. W trakcie tegorocznego święta zostały zorganizowane trzy konkursy:

  1. Najlepsza pasieka Podkarpacia 2017
  2. Producenci miodów pitnych i nalewek miodowych
  3. Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów

W pierwszej kategorii pasieka "Na ogrodzie" Wacława Piędla zdobyła  wyróżnienie, natomiast w drugiej kategorii zdobyła III miejsce za nalewkę miodową z trzech rodzajów miodu:  nawłociowego, gryczanego i faceliowego. Nagrody wręczali: Lucjan Kuźniar, v-ce Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie Tadeusz Dylon. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

wyróżnieni pszczelarze podczas XIII Podkarpackiego Święta Miodu

Źródło informacji:

Wiesław Piędel, Prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆ w Bielińcu



Liczba wyświetleń artykułu: 2878

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.