Portal Pszczelarski

Historia pszczelarstwa w Polsce - Ruciane-Nida 2017

Źródło informacji: Piotr Nowotnik

pszczelarstwo warmińsko-mazurskie wydarzenie pszczelarskie listopad 2017 2017 Ruciane-Nida Historia pszczelarstwa w Polsce Piotr Piłasiewicz Piotr Nowotnik

Leśnicy dla pszczół serdecznie zapraszają wszystkich pszczelarzy i miłośników pszczół na inaugurację projektu zatytułowanego ''Historia pszczelarstwa w Polsce''. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie (województwo warmińsko-mazurskie, powiat piski).

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji podczas niniejszej konferencji pszczelarskiej w tym m.in. możliwość:

- korzystania z ofert stoisk edukacyjnych Mazurskiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwa Maskulińskie, Zespołu Szkół Leśnych Ruciane-Nida i Pasieki Edukacyjnej Ruciane-Nida;

- zakupu materiałów promocyjnych i edukacyjnych dla dorosłych i dzieci, jak również świec, nasion roślin miododajnych i miodu;

- skorzystania z warsztatów edukacyjnych dla dorosłych i dzieci (pszczele atrakcje, robienie świec z wosku, składanie i zbijanie ramek, kaletnictwo),

- wizyty w szkolnej pasiece,

- uczestnictwa w grach, zabawach i konkursach.

 

Program wydarzenia pszczelarskiego pn. "Historia pszczelarstwa w Polsce" - Ruciane-Nida 2017:

06.11.2017 r. (poniedziałek)

9:00 - Uroczyste powitanie przybyłych gości przez Dyrekcję Zespołu Szkół Leśnych

9:15-10:00 - Piotr Piłasiewicz - Rola pszczół w leśnych ekosystemach

10:00-10:15 - Przerwa kawowa 

10:15-11:00 - Piotr Piłasiewicz - Historia bartnictwa i jego współczesność

11:00-11:15 - Przerwa kawowa

11:15-12:15 - Piotr Nowotnik - Najnowsze zagrożenia europejskiego pszczelarstwa

12:15-12:30 - Ogłoszenie wyników konkursu ''Miodni wiedzy'' i konkursu rysunkowego dla dzieci 

12:30-13:00 - Prelekcja i krótki pokaz dla chętnych w szkolnej pasiece na zewnątrz budynku 

13:00-13:30 - Przerwa obiadowa

13:30-14:30 - Piotr Nowotnik - Słodka terapia - czyli co sprawia, że miód jest zdrowy?

14:30-14:45 - Przerwa kawowa

14:45-15:45 - Piotr Nowotnik - Od zimowli do pszczelarskiej wiosny - dnia radości w pasiece. Zadania pszczelarza w okresie wiosennym 

15:45-16:00 - Oficjalnie zakończenie wydarzenia

 

Wstęp wolny!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2432

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.