Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich - podstawowe warunki udziału na lata 2017/2018 i 2018/2019

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich

Zarządzenie Nr 112/2017 Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia 31.08.2017 r. w sprawie wprowadzenia Warunków udziału w mechanizmie "Wsparcie rynku produktów pszczelich" na lata 2017/2018 i 2018/2019, na podstawie art. 8 ust. 1 w zwiazku z art. 6 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 9 maja 2008 r. o Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2016 r. poz. 1512, z późn. zm.) wprowadza do stosowania Warunki udziału w mechanizmie "Wsparcie rynku produktów pszczelich" na lata 2017/2018 i 2018/2019 w ramach Wspólnej Polityki Rolnej stanowiące załącznik do niniejszego Zarządzenia.

Warunki udziału w mechanizmie "Wsparcie rynku produktów pszczelich" na lata 2017/2018 i 2018/2019 udostępniane będą podmiotom uprawnionym, tj.:

1. W Centrali i Oddziałach Terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa;

2. Na stronie internetowej administrowanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Rozporządzenie weszło w życie w dniu podpisania tj. 31.08.2017 r.

 

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dot. mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich, aktualne na dzień 01.10.2017 r.:

1. Kierunki (środki) wsparcia przewidziane dofinansowaniem:

 • I. Pomoc techniczna skierowana do pszczelarzy i organizacji pszczlarzy,
 • II. Zwalczanie inwacji pasożytów i chorób pszczół, w szczególności warrozy,
 • III. Racjonalizacja sezonowego przenoszenia uli,
 • IV. Środki mające na celu wsparcie zasiedlania uli we Wspólnocie,
 • V. Poprawa jakości produktów, aby skuteczniej pozycjonować produkty na rynku.

2. Działania podlagające całkowitej lub częściowej refundacji (w zależności od kierunku wsparcia) w kosztach netto:

 • Przeprowadzanie szkoleń i konferencji (w ramach kierunku I)
 • Zakup sprzętu pszczelarskiego (w ramach kierunku I)
 • Zakup leków do zwalczania warrozy (w ramach kierunku II)
 • Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej (w ramach kierunku III)
 • Zakup pszczół (w ramach kierunku IV)
 • Wykonanie analiz jakości miodu (w ramach kierunku V)

3. Podmioty uprawnione do ubiegania się o refundację poniesionych środków finansowych:

 • Związki pszczelarskie
 • Stowarzyszenia pszczelarzy
 • Zrzeszenia pszczelarzy
 • Spółdzielnie pszczelarskie
 • Grupy producentów rolnych (w zakresie działalności pszczelarskiej, o których mowa w art. 27 rozporządzenia nr 1305/201 albo uznane zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych (Dz. U. z 2016., poz. 401) lub art. 38i ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych (Dz. U. z 2017, poz. 1006)
 • Organizacje producentów (o których mowa w art. 27 rozporządzenia nr 1305/2013 albo uznane na podstawie art. 154 rozporządzenia nr 1308/2013)

Jednostki budżetowe są wyłączone z uprawnienia o ubieganie się o środki w ramach tego mechanizmu.

Odbiorcami pomocy mogą być producenci produktów pszczelich posiadający weterynaryjny numer identyfikacyjny lub wpisani do rejestru PLW (Powiatowych Lekarzy Weterynarii)

 

Źródło informacji:

Warunki udziału w mechanizmie "Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich" na lata 2017/2018 i 2018/2019 [dok. el.], http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Rynki_Rolne/Wspracie_dla_rynku_pszczol/Warunki_udzialu_-_miod_2017-2018_2018-2019.doc, Data odczytu: 2017.10.01

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1530

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.