Portal Pszczelarski

Spalony pawilon pasieczny w Raszowej 2017

Źródło zdjęć i informacji: syn Pana Joachima Mateji - Jacek

pszczelarstwo opolskie spalona pasieka spalona pasieka w Raszowej Joachim Mateja

2 września 2017 r. ok. godziny 23:00 w miejscowości Raszowa (powiat strzelecki, województwo opolskie) dyżurny OSP przyjął zgłoszenie o nietypowym pożarze - płonął pawilon pasieczny. 

Po dotarciu na miejsce okazało się, że cały obiekt stoi w płomieniach. Strażacy natychmiast przystąpili do działania. W pierwszej kolejności podjęli próbę opanowania ognia. W między czasie do zespołu OSP z Raszowej dołączyli koledzy z JRG 1 Opole.

Po opanowaniu ognia przystąpili do rozbiórki pawilonu pasiecznego i szczegółowego dogaszania tlących się elementów konstrukcji. 

Niestety 42 rodzin pszczelich nie udało się uratować, a straty jakie poniósł Pan Joachim Mateja (właściciel pasieki) szacuje się na około 40 tys. złotych. 

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Sprawą zajmuje się policja. Miejmy nadzieję, że szybko uda im się wskazać winowajcę tego haniebnego czynu i doprowadzić pod oblicze sądu.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4550

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-09-05 16:35:18

ktos powinien za to odpoweidziec mam nadzieje ze szybko znajdom wandala

oro54 2017-09-05 17:13:36

Zdziczenie obyczajów. Od zarania dziejów pszczoły otaczane były czcią i szacunkiem. "W pszczołach boskiego ducha jest iskierka i rozum z niebios im dany;....." Typowy przykład "róbta, co chceta".Jakże daleko człowiek odszedł od słów I. Kanta "niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie"

blondynekkrk 2017-09-10 13:03:12

Oby szybko udało znaleźć się podpalacza. To jest coś niepojętego, że taką krzywdę można wyrządzić jednocześnie komuś innemu i całemu środowisku!

arek 2017-10-01 10:00:22

Ciekawe czy znaleziono podpalacza... Mnie martwi to, że coraz częściej można przeczytać, że ktoś komuś taką krzywdę wyrządził. Pszczelarzowi i środowisku naturalnemu! Katastrofa  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Trudności prowadzenia pasieki wędrownej - zapowietrzone miejsca, ule przystosowane do przewożenia

Hyzop lekarski – roślina miododajna

Linia pszczół cau: KBrz

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową