Portal Pszczelarski

Zniszczone ule w Zalesiu Górnym 2017

Źródło zdjęcia: facebook.com/PasiekaMiodyDomanskich

pszczelarstwo mazowieckie zniszczone ule zniszczone ule w powiecie piaseczyńskim Zalesie Górne Pasieka Miody Domańskich Tomasz Domański

W okolicach 27 sierpnia 2017 r. ktoś zniszczył pasiekę pana Tomasza Domańskiego, właściciela Pasieki Miody Domańskich i jednoczesnego prezesa Koła Pszczelarzy w Piasecznie.

Pasieka od 4 lat stała na łące koło Zalesia Górnego (powiat piaseczeński, województwo mazowieckie). Nigdy nikomu nie przeszkadzała, aż do feralnego weekendu, kiedy ktoś poprzewracał większość uli w pasiece, zabijając dziesiątki tysięcy pszczół.

Dzięki szybkiej reakcji właścicieli łąki oraz okolicznych mieszkańców pan Tomasz ma szansę na uratowanie większości rodzin pszczelich, mimo że wiele z nich zginęło podczas ataków rabunkowych. Ucierpiał również czerw.

Szybko zasilił zniszczoną pasiekę "siostrzanymi" pszczołami by przetrwały zimę. Te już latają na nawłoć, więc wszystko wskazuje na to, że uda się im przetrwać zimę.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5974

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-08-31 08:31:57

Brak mi słów. Jak w jednym momencie można zniszczyć komuś coś, na co pracował aż 4 lata...



  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Sałatka z kurczakiem, marynowanym pieprzem i miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zostań bohaterem pszczół

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich