Portal Pszczelarski

Szkolenie pszczelarskie w Bielińcu 08.2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Regionalne Koło Pszczelarzy Barć w Bielińcu Wiesław Piędel Tadeusz Dylon Szkolenie pszczelarskie w Bielińcu 2017

W sobotę 19.08.2017 r. w Wiejskim Domu Kultury w Bielińcu odbyło się szkolenie dla członków Regionalnego Koła Pszczelarskiego BARĆ w Bielińcu. Tematem szkolenia były przepisy prawne dotyczące hodowli pszczół. Wykład trwał sześć godzin, a prowadził go prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego w Rzeszowie pan Tadeusz Dylon. W szkoleniu wzięło udział 24 pszczelarzy należących koła. 

Szkolenie odbyło się dzięki środkom pozyskanym ze złożonego projektu do Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" pt. "Nasza Pasieka". Całkowite dofinansowanie projektu to kwota 450,00 zł. 

W ramach projektu członkowie koła udadzą się również na wycieczkę do pasieki "ULIK" w miejscowości Mokrelipie, odwiedzą Ośrodek Edukacyjno-Muzealny przy Roztoczańskim Parku Narodowym w Zwierzyńcu i stawy "ECHO" przy Roztoczańskim Parku Narodowym. Czeka ich jeszcze jedno szkolenie, którego tematem będzie hodowla pszczół.

Źródło informacji:

Wiesław Piędel, Prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆ w BielińcuLiczba wyświetleń artykułu: 1056

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower! w Polsce i za granicą

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Domowa musztarda z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie