Portal Pszczelarski

I Targ Miodowy w Łomiankach

Źródło informacji i plakatu: dobrowspolne.pl/pierwszy-targ-miodowy-w-lomiankach-23-06-2017/

wydarzenie pszczelarskie pszczelarstwo mazowieckie czerwiec 2017 2017 Łomianki I Targ Miodowy w Łomiankach Targ Miodowy w Łomiankach Andrzej Bućko Artur Pasieczny Eugeniusz Martyniak Jarosław Szymczak Ewa Zaraś-Januszkiewicz

Stowarzyszenie Dobro Wspólne serdecznie zaprasza 24 czerwca 2017 r. (sobota) w godzinach 11:00-15:00 na pierwszą edycję wydarzenia pszczelarskiego pn. Targ Miodowy w Łomiankach. Wydarzenie to odbędzie się przy w podwarszawskich Łomiankach (ul. Krzysztofa K. Baczyńskiego 9, 05-092 Łomianki).

Poza wykładami i szeregiem atrakcji dla dzieci, organizator przewidział również możliwość degustacji miodu połączoną ze sprzedażą miodu i kosmetyków, kiermasz roślin miododajnych oraz kiermasz gadżetów ludowych.

Program wydarzenia pn. I Targ Miodowy w Łomiankach:

24.06.2017 r. (sobota)

Aula

11:00-12:00 - Msza święta, którą odprawią duszpasterze pszczelarzy - ks. Eugeniusz Marciniak i ks. Jarosław Szymczak

12:05 - Oficjalne otwarcie Targu Miodowego przez Tomasza Dąbrowskiego, Burmistrza Łomianek

12:10 - Andrzej Bućko, Bractwo Bartne - Historia bartnictwa w Polsce, bartnictwo na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

13:00 - Artur Pasieczny, Warszawskie Bractwo Bartne - Pasieki miejskie, czy pszczoły lubią miasto?

13:45 - ks. Eugeniusz Martyniak - Płynne złoto - sekrety miodu. Co to jest apiterapia?

14:30 - Ewa Zaraś-Januszkiewicz, SGGW - Rośliny miododajne w miastach

15:00 - Oficjalne zakończenie Targu Miodowego w Łomiankach

 

Ogród dla dzieci

11:00-15:00

- Historia pszczelich domów (oglądanie nowych i starych uli)

- Zakładanie stroju pszczelarza

- Z wizytą u pszczelej rodziny (zaglądanie do wnętrza ula)

- Od ula do słoika - jak pobiera się miód?

- Co oprócz miodu dają nam pszczoły? (wykonywanie świec z wosku pszczelego)

- Malowanie ula

- Aranżacja pokazowa i kiermasz roślin miododajnych

- Olga Maliszewska, Ewa Zaraś-Januszkiewicz - Porady ogrodnika, architekta krajobrazu

- Zielonym do góry - roślina miododajna dla mamy

 

Oficjalny plakat wydarzenia:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 2255

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.