Portal Pszczelarski

Wytrucie pszczół w gminie Chojna 2017

pszczelarstwo zachodniopomorskie wytrucie pszczół Stanisław Frąk Koło Pszczelarzy w Chojnie

W pobliżu wsi Krzymów (gmina Chojna, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie) doszło dzisiaj (21.06.2017 r.) do tragedii. Wytrute zostały pszczoły w dwóch pasiekach.

Wśród poszkodowanych jest Stanisław Frąk, Prezes Koła Pszczelarzy w Chojnie. Posiadał on pasiekę w niedalekiej odległości od pola pszenicy, którą ktoś prawdopodobnie opryskał środkami ochrony roślin. Przez nieodpowiedzialne zachowanie kogoś (pszczelarze zgodnie twierdzą, że musiał to być rolnik) większość pszczół zamiast zbierać nektar leży martwa lub dogorywa przed ulami.

Gmina powołała już specjalną komisję, której zadaniem będzie wyjaśnienie sprawy i odnalezienie winnego tego zdarzenia. Choć pszczelarze szacują straty na co najmniej kilka tysięcy złotych, to nikt im nie zwróci czasu poświęconego na wieloletnią pracę w pasiece i życia ich pszczół.

Opracowano na podstawie:

Chojna24.pl, Tragedia pszczelarzy, rolnicy wytruli im pszczoły? [foto][video], http://www.chojna24.pl/2017/06/tragedia-pszczelarzy-rolnicy-wytruli-im.html, Data publikacji: 2017.06.21, Data odczytu: 2017.06.21

Youtube.com, Opryski na polach wytruły pszczoły [chojna24.pl], https://www.youtube.com/watch?v=H-7rZQxE-I0

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3349

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.