Portal Pszczelarski

Wytrucie pszczół w gminie Chojna 2017

pszczelarstwo zachodniopomorskie wytrucie pszczół Stanisław Frąk Koło Pszczelarzy w Chojnie

W pobliżu wsi Krzymów (gmina Chojna, powiat gryfiński, województwo zachodniopomorskie) doszło dzisiaj (21.06.2017 r.) do tragedii. Wytrute zostały pszczoły w dwóch pasiekach.

Wśród poszkodowanych jest Stanisław Frąk, Prezes Koła Pszczelarzy w Chojnie. Posiadał on pasiekę w niedalekiej odległości od pola pszenicy, którą ktoś prawdopodobnie opryskał środkami ochrony roślin. Przez nieodpowiedzialne zachowanie kogoś (pszczelarze zgodnie twierdzą, że musiał to być rolnik) większość pszczół zamiast zbierać nektar leży martwa lub dogorywa przed ulami.

Gmina powołała już specjalną komisję, której zadaniem będzie wyjaśnienie sprawy i odnalezienie winnego tego zdarzenia. Choć pszczelarze szacują straty na co najmniej kilka tysięcy złotych, to nikt im nie zwróci czasu poświęconego na wieloletnią pracę w pasiece i życia ich pszczół.

Opracowano na podstawie:

Chojna24.pl, Tragedia pszczelarzy, rolnicy wytruli im pszczoły? [foto][video], http://www.chojna24.pl/2017/06/tragedia-pszczelarzy-rolnicy-wytruli-im.html, Data publikacji: 2017.06.21, Data odczytu: 2017.06.21

Youtube.com, Opryski na polach wytruły pszczoły [chojna24.pl], https://www.youtube.com/watch?v=H-7rZQxE-I0

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3817

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie