Portal Pszczelarski

Pszczelarze z wizytą u niewidomych - Laski 2017

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska Pasieka Edukacyjna Małgorzata Brendel Dorota Szumilak Alicja Szumilak Dominik Wypich Agnieszka Tchórzewska pszczelarze u niewidomych

Małgorzata Brendel, Dorota Szumilak, Alicja Szumilak, Dominik Wypich i Agnieszka Tchórzewska to piątka wspaniałych osób, które swój wolny czas poświęciło na spotkanie z osobami niewidomymi. Było to jednak niezwykłe spotkanie, ponieważ zabrali ze sobą sprzęt pszczelarski.

16 czerwca 2017 r. podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach im. Matki Elżbiety Róży Czackiej poznali podstawowe akcesoria, którymi pszczelarze posługują się w trakcie pracy z pszczołami. Wśród rekwizytów były m.in.:

  • ul pokazowy (przeszkolny ul z żywymi pszczołami)
  • węza pszczela
  • kószka
  • podkurzacz
  • kapelusz pszczelarski
  • świeczka z węzy pszczelej

Największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, dzięki któremu niewidomi mogli użyć wszystkich zmysłów poza wzrokiem, aby poznać pracę pszczół. Byli bardzo chłonni. Wąchali, słuchali, dotykali, by lepiej móc poczuć i zrozumieć pszczoły.

Równie dobrze odebrali możliwość własnoręcznego wyrobu świec woskowych z węzy pszczelej, którą piątka wspaniałych zabrała ze sobą na spotkanie. Z pewnością warszataty pszczelarskie pozostaną w ich pamięci na bardzo długo!

Pszczelarze zadbali również o możliwość degustacji różnych rodzajów miodu, sprawiając tym ogromną radość uczestnikom tej niezwykle pozytywnej akcji pszczelarskiej.

O poziomie zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach świadczyła również liczba zadawanych pytań o sprzęt pszczelarski, pszczoły czy miód. Choć ich naprawdę bardzo dużo to pszczelarze na każde z nich rzeczowo i z uśmiechem odpowiadali. 

Widząc zainteresowanie ze strony opiekunków i podopiecznych ośrodka, pszczelarze zapowiedzieli kolejną wizytę już we wrześniu tego roku.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2035

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.