Portal Pszczelarski

Pszczelarze z wizytą u niewidomych - Laski 2017

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska Pasieka Edukacyjna Małgorzata Brendel Dorota Szumilak Alicja Szumilak Dominik Wypich Agnieszka Tchórzewska pszczelarze u niewidomych

Małgorzata Brendel, Dorota Szumilak, Alicja Szumilak, Dominik Wypich i Agnieszka Tchórzewska to piątka wspaniałych osób, które swój wolny czas poświęciło na spotkanie z osobami niewidomymi. Było to jednak niezwykłe spotkanie, ponieważ zabrali ze sobą sprzęt pszczelarski.

16 czerwca 2017 r. podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach im. Matki Elżbiety Róży Czackiej poznali podstawowe akcesoria, którymi pszczelarze posługują się w trakcie pracy z pszczołami. Wśród rekwizytów były m.in.:

  • ul pokazowy (przeszkolny ul z żywymi pszczołami)
  • węza pszczela
  • kószka
  • podkurzacz
  • kapelusz pszczelarski
  • świeczka z węzy pszczelej

Największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, dzięki któremu niewidomi mogli użyć wszystkich zmysłów poza wzrokiem, aby poznać pracę pszczół. Byli bardzo chłonni. Wąchali, słuchali, dotykali, by lepiej móc poczuć i zrozumieć pszczoły.

Równie dobrze odebrali możliwość własnoręcznego wyrobu świec woskowych z węzy pszczelej, którą piątka wspaniałych zabrała ze sobą na spotkanie. Z pewnością warszataty pszczelarskie pozostaną w ich pamięci na bardzo długo!

Pszczelarze zadbali również o możliwość degustacji różnych rodzajów miodu, sprawiając tym ogromną radość uczestnikom tej niezwykle pozytywnej akcji pszczelarskiej.

O poziomie zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach świadczyła również liczba zadawanych pytań o sprzęt pszczelarski, pszczoły czy miód. Choć ich naprawdę bardzo dużo to pszczelarze na każde z nich rzeczowo i z uśmiechem odpowiadali. 

Widząc zainteresowanie ze strony opiekunków i podopiecznych ośrodka, pszczelarze zapowiedzieli kolejną wizytę już we wrześniu tego roku.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2883

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ciasteczka imbirowe z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie