Portal Pszczelarski

Pszczelarze z wizytą u niewidomych - Laski 2017

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska Pasieka Edukacyjna Małgorzata Brendel Dorota Szumilak Alicja Szumilak Dominik Wypich Agnieszka Tchórzewska pszczelarze u niewidomych

Małgorzata Brendel, Dorota Szumilak, Alicja Szumilak, Dominik Wypich i Agnieszka Tchórzewska to piątka wspaniałych osób, które swój wolny czas poświęciło na spotkanie z osobami niewidomymi. Było to jednak niezwykłe spotkanie, ponieważ zabrali ze sobą sprzęt pszczelarski.

16 czerwca 2017 r. podopieczni Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach im. Matki Elżbiety Róży Czackiej poznali podstawowe akcesoria, którymi pszczelarze posługują się w trakcie pracy z pszczołami. Wśród rekwizytów były m.in.:

  • ul pokazowy (przeszkolny ul z żywymi pszczołami)
  • węza pszczela
  • kószka
  • podkurzacz
  • kapelusz pszczelarski
  • świeczka z węzy pszczelej

Największym zainteresowaniem cieszył się ul pokazowy, dzięki któremu niewidomi mogli użyć wszystkich zmysłów poza wzrokiem, aby poznać pracę pszczół. Byli bardzo chłonni. Wąchali, słuchali, dotykali, by lepiej móc poczuć i zrozumieć pszczoły.

Równie dobrze odebrali możliwość własnoręcznego wyrobu świec woskowych z węzy pszczelej, którą piątka wspaniałych zabrała ze sobą na spotkanie. Z pewnością warszataty pszczelarskie pozostaną w ich pamięci na bardzo długo!

Pszczelarze zadbali również o możliwość degustacji różnych rodzajów miodu, sprawiając tym ogromną radość uczestnikom tej niezwykle pozytywnej akcji pszczelarskiej.

O poziomie zainteresowania podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach świadczyła również liczba zadawanych pytań o sprzęt pszczelarski, pszczoły czy miód. Choć ich naprawdę bardzo dużo to pszczelarze na każde z nich rzeczowo i z uśmiechem odpowiadali. 

Widząc zainteresowanie ze strony opiekunków i podopiecznych ośrodka, pszczelarze zapowiedzieli kolejną wizytę już we wrześniu tego roku.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2915

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Szpinak z gruszką, pomarańczą i miodem

Sałata rzymska z mandarynkami i ogórkiem

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Skład miodu

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.