Portal Pszczelarski

Wyrok ws. likwidacji uli przez pszczelarza z Zawoi 2017

pszczelarstwo małopolskie likwidacja uli Czesław Kudzia pszczelarz z Zawoi

Czesław Kudzia to pszczelarz z Zawoi z przeszło 40-letnim doświadczeniem, o którym głośno jest od 2013 r. To wówczas pszczelarz popadł z sąsiadami w konflikt, którego finał miał miejsce w sądzie. Całe zamieszanie dotyczyło pszczół pana Czesława, które przeszkadzały sąsiadom (mimo zachowania wymaganych odległości od zabudowań).

Na łamach Portalu Pszczelarskiego informowaliśmy o całej sprawie. Zarówno o samym zajściu, jak również i o pomocy prawnej i grupie wsparcia na Facebooku dla pszczelarza.

W sądzie sąsiad pana Czesława przedstawił zaświadczenie o uczuleniu na jad pszczeli, wnosząc pozew o usunięcie uli. W ubiegłym roku Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej nakazał wówczas 75-letniemu pszczelarzowi likwidację całej pasieki, mimo iż pszczelarz prowadził ją dużo wcześniej niż pojawili się jacykolwiek sąsiedzi. Sędziowie z Sądu w Suchej Beskidzkiej argumentowali swoją decyzję tym, że osoby które budowały i przebudowywały domy w sąsiedztwie wcale nie musiały wiedzieć o istnieniu w pobliżu uli z pszczołami.

W środę 31 maja 2017 r. Sąd Okręgowy w Krakowie uchylił wyrok Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej. Sędzia uznał, że trzeba pójść na kompromis i przychylił się do zastosowania ugody między zwaśnionymi stronami, wskazując, że pszczelarz może mieć na swojej działce 5 zasiedlonych uli i jeden zapasowy. Wcześniej miał ich 12.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, Sąsiedzi żądali likwidacji pasieki. Sąd wydał wyrok, http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21889980,sasiedzi-zadali-likwidacji-pasieki-sad-wydal-wyrok.html, Data publikacji: 2017.05.31, Data odczytu: 2017.06.03

Zobacz również:

Likwidacja uli pszczelarza z Zawoi 2016

Wyrok Sądu ws. likwidacji uli pszczelarza z Zawoi 2016

Pomoc prawna dla pszczelarza z Zawoi

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3320

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.