Portal Pszczelarski

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim 2017

Źródło informacji: materiały przekazane przez księdza dr Kazimierza Kurka

pszczelarstwo łódzkie pasieka miejska pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim pszczelarstwo miejskie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

24 maja 2017 r. (środa) o godzinie 11:00, na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żwirki 8 w Piotrkowie Trybunalskim otwarto pierwszą miejską pasiekę! Ta składa się z pięciu pni, czyli około 250 tysięcy pszczół. 

W otwarciu miejskiej pasieki mogli wziąć udział wyłącznie akredytowani dziennikarze oraz osoby posiadające odpowiedni identyfikator, gdyż spotkanie odbywało się na obiekcie ochrony bezpośredniej, na którym występuje zakaz wstępu osób postronnych.

Zakładanie miejskich pasiek to najnowszy trend proekologiczny polskich miast. To świetny sposób na produkcję własnego miodu, a jednocześnie pokazanie innym, że żyjemy w zgodzie z ekologią i środowiskiem naturalnym. To nie miód, a pszczoły stanowią największą korzyść, dlatego Piotrków Trybunalski podjął się tak ważnej i pożytecznej inicjatywy.

Niniejsze przedsięwzięcie z pewnością wzmacni i rozwinie postawy ekologiczne wśród mieszkańców, a dodatkowo poprawi liczebność pogłowia pszczół w Polsce. Urzędnicy podczas ceremoni otwarcia pasieki miejskiej podkreślali, że ta akcja to nie efekt mody na pszczoły, a działanie, które będzie kontynuowane przez wiele sezonów i na szerszą skalę.

Ksiądz dr Kazimierz Kurek, który zaszczycił swoją obecnością nowo otwartą pasiekę, podkreślał, że pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim "to dowód mądrości władz miasta i pszczelarzy, ich współpracy". Podkreślając znaczenie tej inicjatywy, życzył miastu, aby stało się polską kolebką reflekcji nad miejskim pszczelarstwem. 

Pasieką będą opiekować się pszczearze z Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Zobacz również:

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim - krok po kroku

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1956

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Ciasto orzechowe z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Marchewka z jabłkiem i miodem