Portal Pszczelarski

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim 2017

Źródło informacji: materiały przekazane przez księdza dr Kazimierza Kurka

pszczelarstwo łódzkie pasieka miejska pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim pszczelarstwo miejskie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

24 maja 2017 r. (środa) o godzinie 11:00, na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żwirki 8 w Piotrkowie Trybunalskim otwarto pierwszą miejską pasiekę! Ta składa się z pięciu pni, czyli około 250 tysięcy pszczół. 

W otwarciu miejskiej pasieki mogli wziąć udział wyłącznie akredytowani dziennikarze oraz osoby posiadające odpowiedni identyfikator, gdyż spotkanie odbywało się na obiekcie ochrony bezpośredniej, na którym występuje zakaz wstępu osób postronnych.

Zakładanie miejskich pasiek to najnowszy trend proekologiczny polskich miast. To świetny sposób na produkcję własnego miodu, a jednocześnie pokazanie innym, że żyjemy w zgodzie z ekologią i środowiskiem naturalnym. To nie miód, a pszczoły stanowią największą korzyść, dlatego Piotrków Trybunalski podjął się tak ważnej i pożytecznej inicjatywy.

Niniejsze przedsięwzięcie z pewnością wzmacni i rozwinie postawy ekologiczne wśród mieszkańców, a dodatkowo poprawi liczebność pogłowia pszczół w Polsce. Urzędnicy podczas ceremoni otwarcia pasieki miejskiej podkreślali, że ta akcja to nie efekt mody na pszczoły, a działanie, które będzie kontynuowane przez wiele sezonów i na szerszą skalę.

Ksiądz dr Kazimierz Kurek, który zaszczycił swoją obecnością nowo otwartą pasiekę, podkreślał, że pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim "to dowód mądrości władz miasta i pszczelarzy, ich współpracy". Podkreślając znaczenie tej inicjatywy, życzył miastu, aby stało się polską kolebką reflekcji nad miejskim pszczelarstwem. 

Pasieką będą opiekować się pszczearze z Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Zobacz również:

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim - krok po kroku

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1733

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Trędownik bulwiasty - roślina miododajna

Lipa drobnolistna - roślina miododajna

Linia pszczół cau: PwK

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Filet limonkowo-miodowy z ziołami

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Ogórki z miodem

Różowe stringi z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem