Portal Pszczelarski

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim 2017

Źródło informacji: materiały przekazane przez księdza dr Kazimierza Kurka

pszczelarstwo łódzkie pasieka miejska pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim pszczelarstwo miejskie Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej

24 maja 2017 r. (środa) o godzinie 11:00, na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żwirki 8 w Piotrkowie Trybunalskim otwarto pierwszą miejską pasiekę! Ta składa się z pięciu pni, czyli około 250 tysięcy pszczół. 

W otwarciu miejskiej pasieki mogli wziąć udział wyłącznie akredytowani dziennikarze oraz osoby posiadające odpowiedni identyfikator, gdyż spotkanie odbywało się na obiekcie ochrony bezpośredniej, na którym występuje zakaz wstępu osób postronnych.

Zakładanie miejskich pasiek to najnowszy trend proekologiczny polskich miast. To świetny sposób na produkcję własnego miodu, a jednocześnie pokazanie innym, że żyjemy w zgodzie z ekologią i środowiskiem naturalnym. To nie miód, a pszczoły stanowią największą korzyść, dlatego Piotrków Trybunalski podjął się tak ważnej i pożytecznej inicjatywy.

Niniejsze przedsięwzięcie z pewnością wzmacni i rozwinie postawy ekologiczne wśród mieszkańców, a dodatkowo poprawi liczebność pogłowia pszczół w Polsce. Urzędnicy podczas ceremoni otwarcia pasieki miejskiej podkreślali, że ta akcja to nie efekt mody na pszczoły, a działanie, które będzie kontynuowane przez wiele sezonów i na szerszą skalę.

Ksiądz dr Kazimierz Kurek, który zaszczycił swoją obecnością nowo otwartą pasiekę, podkreślał, że pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim "to dowód mądrości władz miasta i pszczelarzy, ich współpracy". Podkreślając znaczenie tej inicjatywy, życzył miastu, aby stało się polską kolebką reflekcji nad miejskim pszczelarstwem. 

Pasieką będą opiekować się pszczearze z Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej.

Zobacz również:

Pasieka miejska w Piotrkowie Trybunalskim - krok po kroku

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1620

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.