Portal Pszczelarski

Szkolenie pszczelarskie w Bielińcu 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Regionalne Koło Pszczelarzy Barć w Bielińcu Jerzy Nagier Szkolenie pszczelarskie w Bielińcu 2017

19 maja 2017 r. w wiejskim Domu Kultury w Bielińcu (województwo podkarpackie) odbyło się szkolenie dla pszczelarzy organizowane przez Regionalne Koło Pszczelarzy "BARĆ" w Bielińcu. Szkolenie prowadził Jerzy Nagier, absolwent Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Tematem szkolenia było tworzenie odkładów.

Tworzenie odkładów to najlepsza metoda powiększenia pasieki. Odkłady wykorzystuje się również do innych celów m.in.:
- do niwelowania nastroju rojowego,
- unasienienia matek czy
- jesiennego zasilania spracowanych rodzin produkcyjnych wykorzystujących późne pożytki.

Odkłady wykonywane w celu powiększenia pasieki najlepiej tworzyć już w maju, ponieważ przed zimą zdążą się wzmocnić i zgromadzą pewne ilości miodu. W zależności od przeznaczenia odkład wykonuje się w osobnym ulu lub umieszcza się go przy rodzinie macierzystej.

Na szkoleniu zostały omówione krok po kroku wszystkie czynności związane z tworzeniem odkładów. Uczestnicy szkolenia byli bardzo zadowoleni z prowadzonych wykładów, stwierdzając że warto w takich szkoleniach uczestniczyć pogłębiając swoją wiedzę. Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat uczestnictwa.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii pn.: Szkolenie pszczelarskie w Bielińcu 2017

Źródło informacji:

Wacław Piędel, Prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy BARĆLiczba wyświetleń artykułu: 1640

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-05-30 19:45:45

Szkolić się trzeba przez cały czas! Gratuluję pomysłu na szkolenie i oby tak dalej! :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.