Portal Pszczelarski

Noc z pszczołami w Warszawie 2017

wydarzenie pszczelarskie maj 2017 2017 Warszawa Noc z pszczołami w Warszawie 2017 Noc z pszczołami Pasieka Edukacyjna

Pasieka Edukacyjna serdecznie zaprasza wszystkich ciekawych świata pszczół na wyjątkowe wydarzenie pszczelarskie - Noc z pszczołami, które odbędzie się 20 maja 2017 r. w Domu Kultury Śródmieście - Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie (Jazdów 3/18, 00-467 Warszawa).

Organizator wydarzenia przewidział szereg atrakcji, zarówno dla najmłodszych uczestników wydarzenia, jak i tych starszych.

Program wydarzenia pn. Noc z pszczołami w Warszawie 2017:

20.05.2017 r. (sobota)

17:00-23:00

- wystawa pn. "Pszczoły na plastrze z ula"

- galeria zdjęć pszczelarskich Roberta Chrzanowskiego

- degustacja miodu

- warsztaty dla dzieci pn. "Zrób sobie pszczołę"

- wystawa sprzętu pszczelarskiego

17:30 - Pogadanka o pszczelarstwie: "O co chodzi z tymi pszczołami? Dlaczego pszczoły są ważne i co im grozi w dzisiejszym świecie?

19:00 - Pogadanka o pszczelarstwie: "O pszczelej rodzinie, czyli o tym, jak żyją pszczoły"

20:30 - Pogadanka o pszczelarstwie: "Parę słów o opiece nad pszczołami, czyli co należy do zadań pszczelarza w poszczególnych okresach roku"

22:00 - Pogadanka o pszczelarstwie: "Co mamy od pszczół, czyli o produktach pszczelich, tym jak powstaje miód, co to jest propolis, mleczko pszczele i inne"

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1665

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-05-20 07:28:17

Bardzo fajny pomysł! Pasieka Edukacyjna jak zwykle w formie! Gratuluję zapału i świetnych pomysłów! Tak trzymać!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Miodowe ciasto z sezamową bezą

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Ciasteczka lekko miodowe